TowTec Kabelsæt 13-polet Relæ specifik - OPEL ANTARA A
TowTec Kabelsæt 13-polet Relæ specifik - OPEL ANTARA A
- Frikobling nødvendig: Nej
- Parkeringshjælp-frakobling: Ja
- egnet til OPEL ANTARA A
- Fremstillingsår 07.13 - 08.17
- ca. 90% positive bedømmelser
- Top-kvalitet
- hurtigt leveret
- 1A-rådgivning
- forberedelsen til anhængertrækket genkender du, at der under bilen til højre ved siden af reservehjulet er monteret et stik med 12 ben
Det 13-polet elsæt fra TowTec leveres specifikt til din OPEL ANTARA A. I bilens visningsområde får du med det 13-polet elsæt vist direkte på anhængerkontrollampen (C2), om anhængerblinklygterne fungerer eller ej. For at dette er muligt skal anhængerkontrollampen ikke længere aktiveres særskilt på din OPEL ANTARA A.
Den fabriksmonterede parkeringshjælp på OPEL ANTARA A frakobles automatisk af dette 13 polede Relæ-elsæt. Køretøjsspecifikke stikforbindelser af høj kvalitet, tilpassede kabellængder og -farver samt en detaljeret OPEL ANTARA A -monteringsvejledning kendetegner dette elsæt. Dette elsæt skal monteres i din bils bagagerum. For at kunne tilslutte kabelsættet skal der være konstant strøm (klemme 30) til rådighed til anhængerstyreenheden i bagenden af bilen. Du skal ikke bore hul i bilens bagpanel for at montere dette køretøjsspecifikke 13-polet elsæt. I bagenden af din OPEL ANTARA A er der allerede en passende kabelgennemføring, der kan benyttes til det.
Anhængerstikdåsen kan udvides med permanent plus-funktion vha. udvidelsessættet 107650, således at der kan tilsluttes elektriske forbrugere i anhængeren. Desuden er der mulighed for en kombineret eftermonteringsløsning, der også muliggør opladning af et anhængerbatteri (ladeledning). Du kan også samtidig bestille udvidelsessættet 139243 til permanent plus og ladeledning.
Her finder du monteringsvejledninger på forskellige sprog, afhængig af produktet supplerende monteringshjælp og ekstra billedmateriale, der gør det endnu lettere for dig at montere/påbygge produktet.
Adam Opel AG er en tysk bilproducent, der har været en del af det hollandske Automobilholding Stellantis N.V. siden 2021, hvilket er et resultatet af en fusion mellem FCA og PSA.
-
Opel ANTARA A (L07)
-
BilmodelEffektFremstillingsår
-
- Bilmodel
- Opel ANTARA A (L07) 2.0 CDTI
- Effekt
- 125 kW / 170 hk
- Fremstillingsår
- 01.16 - 08.17
-
- Bilmodel
- Opel ANTARA A (L07) 2.0 CDTI 4x4
- Effekt
- 125 kW / 170 hk
- Fremstillingsår
- 01.16 - 08.17
-
- Bilmodel
- Opel ANTARA A (L07) 2.2 CDTi
- Effekt
- 122 kW / 166 hk
- Fremstillingsår
- 07.14 - 12.15
-
- Bilmodel
- Opel ANTARA A (L07) 3.0
- Effekt
- 183 kW / 249 hk
- Fremstillingsår
- 07.13 - 12.14
-
Sikker og gennemsigtig: GPSR-kompatible producentoplysninger. I overensstemmelse med den nye EU-GPSR-forordning finder du her alle vigtige oplysninger om producenten af dette produkt. Dette inkluderer kontaktoplysninger, som giver dig direkte adgang til producenten, hvis du har spørgsmål eller problemer. Det er vigtigt for os, at du som kunde altid har adgang til alle relevante oplysninger.
- BoldR Group GmbH
- Am Eichberg Flauer 1
- 07338 Leutenberg / OT Munschwitz
- Thuringia
- Germany



