TowTec Kabelsæt 13-polet Brummer universal - NISSAN QUEST
TowTec Kabelsæt 13-polet Brummer universal - NISSAN QUEST
- Frikobling nødvendig: Nej
- Parkeringshjælp-frakobling: Nej
- egnet til NISSAN QUEST
- Fremstillingsår 02.12 -
- ca. 90% positive bedømmelser
- Top-kvalitet
- hurtigt leveret
- 1A-rådgivning
- passer ikke til omstillede US-importbiler (gule blinklygter) med stelstyret belysning; til disse skal det universelle elsæt til US-importbiler anvendes
Du søger et universelt elsæt, der passer til din NISSAN QUEST? Så er dette 13-polede kabelsæt fra TowTec det helt rigtige. En beskadiget anhængerblinklygte indikeres ved dette 13-polet elsæt med brummer vha. en signaltone.
Vi har en oplysning til dig! For at deaktivere parkeringshjælpen på din NISSAN QUEST ved anhængerdrift skal du betjene knappen på instrumentpanelet. Ifølge producenten TowTec kan dette 13-polet elsæt monteres på time(r). Vores erfaring viser dog, at man bør kalkulere med ca. 1 time(r) til monteringen af elsættet.
Iht. tysk færdselslov (StVZO §49a afs. 9a) er det ikke tilladt at køre med en cykelholder (lastholder) bag på bilen, hvis bilen ikke har automatisk frakobling af tågebaglygten(-erne). Med udvidelsessættet 190648 kan du slukke tågebaglygten(-erne) på din NISSAN QUEST, når du kører med anhænger eller har en cykelholder på anhængertrækket.
Du har mulighed for at eftermontere anhængerstikdåsen til anvendelse af elektriske forbrugere ved anhængerdrift (permanent plus) eller eventuelt til opladning af et anhængerbatteri (ladeledning). Til permanent plus-funktionen er det nødvendigt med udvidelsessættet 107650. Med udvidelsessættet 139243, der fås separat, findes der en kombineret eftermonteringsløsning til permanent plus og ladeledning.
Her finder du monteringsvejledninger på forskellige sprog, afhængig af produktet supplerende monteringshjælp og ekstra billedmateriale, der gør det endnu lettere for dig at montere/påbygge produktet.
Nissan er grundlagt i 1933 og har over 183.000 medarbejdere. Siden 1999 har der eksisteret et strategisk partnerskab med Renault. Der blev etableret et samarbejde mellem Renault og Nissan, og siden 2010 har der også eksisteret et partnerskab med Daimler AG (Mercedes-Benz).
-
Nissan QUEST (E52)
-
BilmodelEffektFremstillingsår
-
- Bilmodel
- Nissan QUEST (E52) 3.5 V6
- Effekt
- 194 kW / 264 hk
- Fremstillingsår
- 02.12 -
-
Sikker og gennemsigtig: GPSR-kompatible producentoplysninger. I overensstemmelse med den nye EU-GPSR-forordning finder du her alle vigtige oplysninger om producenten af dette produkt. Dette inkluderer kontaktoplysninger, som giver dig direkte adgang til producenten, hvis du har spørgsmål eller problemer. Det er vigtigt for os, at du som kunde altid har adgang til alle relevante oplysninger.
- BoldR Group GmbH
- Am Eichberg Flauer 1
- 07338 Leutenberg / OT Munschwitz
- Thuringia
- Germany



