TowTec Kabelsæt 13-polet Brummer universal - RENAULT AVANTIME
TowTec Kabelsæt 13-polet Brummer universal - RENAULT AVANTIME
- Frikobling nødvendig: Nej
- Parkeringshjælp-frakobling: Nej
- egnet til RENAULT AVANTIME
- Fremstillingsår 09.01 - 05.03
- ca. 90% positive bedømmelser
- Top-kvalitet
- hurtigt leveret
- 1A-rådgivning
Det 13-polede TowTec elsæt passer til din RENAULT AVANTIME. Et akustisk advarselssignal gør dig med dette 13-polet elsæt med brummer opmærksom på en defekt anhængerblinklygte.
Vores tip! Hvis din RENAULT AVANTIME er udstyret med parkeringshjælp, kan du slå den fra med en knap på instrumentbrættet, når du kører med anhænger. Producenten TowTec angiver en monteringstid på time(r) for dette 13-polet elsæt. Takket være vores mangeårige erfaring med montering af elsæt anbefaler vi dog at afsætte 1 time(r) til monteringen.
Iht. tysk færdselslov (StVZO §49a afs. 9a) er det ikke tilladt at køre med en cykelholder (lastholder) bag på bilen, hvis bilen ikke har automatisk frakobling af tågebaglygten(-erne). Med udvidelsessættet 190648 kan du slukke tågebaglygten(-erne) på din RENAULT AVANTIME, når du kører med anhænger eller har en cykelholder på anhængertrækket.
Der er mulighed for at udvide anhængerstikdåsen til drift af en elektrisk forbruger (permanent plus) eller til opladning af et separat batteri i anhængeren (ladeledning). Du skal bruge udvidelsessættet 107650 til udvidelse af funktionen permanent plus. Med udvidelsessættet 139243 kan du også bestille en kombineret eftermonteringsløsning til permanent plus og ladeledning.
Her finder du monteringsvejledninger på forskellige sprog, afhængig af produktet supplerende monteringshjælp og ekstra billedmateriale, der gør det endnu lettere for dig at montere/påbygge produktet.
Renault er en stor, fransk personbilproducent. Efter den strategiske alliance med Nissan er "Renault-Nissan" blevet en af verdens største automobilproducenter. Renault selv er grundlagt i 1898 og har flere end 125.000 medarbejdere på verdensplan.
-
Renault AVANTIME (DE0_)
-
BilmodelEffektFremstillingsår
-
- Bilmodel
- Renault AVANTIME (DE0_) 2.0 16V Turbo (DE0U, DE0V)
- Effekt
- 120 kW / 163 hk
- Fremstillingsår
- 11.01 - 05.03
-
- Bilmodel
- Renault AVANTIME (DE0_) 2.2 dCi (DE01)
- Effekt
- 110 kW / 150 hk
- Fremstillingsår
- 05.02 - 05.03
-
- Bilmodel
- Renault AVANTIME (DE0_) 3.0 V6 (DE04, DE0T)
- Effekt
- 152 kW / 207 hk
- Fremstillingsår
- 09.01 - 05.03
-
Sikker og gennemsigtig: GPSR-kompatible producentoplysninger. I overensstemmelse med den nye EU-GPSR-forordning finder du her alle vigtige oplysninger om producenten af dette produkt. Dette inkluderer kontaktoplysninger, som giver dig direkte adgang til producenten, hvis du har spørgsmål eller problemer. Det er vigtigt for os, at du som kunde altid har adgang til alle relevante oplysninger.
- BoldR Group GmbH
- Am Eichberg Flauer 1
- 07338 Leutenberg / OT Munschwitz
- Thuringia
- Germany



