Oris anhængertræk fast inkl. TowTec elsæt 13polet specifik - CUPRA ATECA
Oris anhængertræk fast inkl. TowTec elsæt 13polet specifik - CUPRA ATECA
- Anhængertrækvariant: med påskruet kuglehoved
- Anhængerlast: 2130 kg
- Kugletryk: 88 kg
- Elsætmodel: Databus
- egnet til CUPRA ATECA
- fremstillingsår 09.18 - 07.23
- ca. 90% positive bedømmelser
- Top-kvalitet
- hurtigt leveret
- 1A-rådgivning
- til køretøjer uden forberedelse (PR-kode 1D0) og til køretøjer med to stik bag sidebeklædningen til højre i bagagerummet (PR-kode 1M7)
- Der findes pt. ikke en kode til køretøjer fra fremstillingsåret 2024 (fremstillet fra august 2023 eller markeret med det 10. ciffer i VIN = R, S eller T). Tjek køretøjets oplysninger, før du lægger din ordre. Du er velkommen til at kontakte os, hvis du har spørgsmål. Eksempel på VIN: WVWZZZxxxRxxxxxxx
Komplet sæt med anhængertræk til din CUPRA ATECA: Fast med 13-polet elektrisk sæt Dette komplette sæt består af et fast anhængertræk fra Oris samt det nødvendige 13-polede elektriske sæt og forbereder dit køretøj optimalt til alle udfordringer. Elektrik og anhængertræk er udviklet til at passe nøjagtigt til din CUPRA ATECA. Med 88 kg kugletryk er det komplette sæt både egnet til transport af cykler med en af vores cykelholdere og til trækning af en trailer op til 2130 kg.
En syning af køretøjet og registrering i papirerne på din CUPRA ATECA er ikke nødvendig. Følg venligst bilproducentens anvisninger i din instruktionsbog. Når du bakker eller er ved at parkere, kan parkeringshjælpens sensorer forstyrres af det faste anhængertræks kuglehoved. Kuglehovedet sidder i sensorernes måleområde og opfattes derfor som en permanent forhindring. Vi anbefaler, at man på biler med parkeringshjælp monterer et aftageligt anhængertræk.
Med dette komplette sæt får du fra den mindste skrue og hen til monteringsvejledningen, alt hvad du skal bruge til at montere et anhængertræk på din CUPRA ATECA.
Her finder du monteringsvejledninger på forskellige sprog, afhængig af produktet supplerende monteringshjælp og ekstra billedmateriale, der gør det endnu lettere for dig at montere/påbygge produktet.
-
Cupra ATECA (KH7, KHP, KBP)
-
BilmodelEffektFremstillingsår
-
- Bilmodel
- Cupra ATECA (KH7, KHP, KBP) 2.0 TSI 4Drive
- Effekt
- 140 kW / 190 hk
- Fremstillingsår
- 06.23 -
-
- Bilmodel
- Cupra ATECA (KH7, KHP, KBP) 2.0 TSI 4Drive
- Effekt
- 221 kW / 300 hk
- Fremstillingsår
- 09.18 -
-
Sikker og gennemsigtig: GPSR-kompatible producentoplysninger. I overensstemmelse med den nye EU-GPSR-forordning finder du her alle vigtige oplysninger om producenten af dette produkt. Dette inkluderer kontaktoplysninger, som giver dig direkte adgang til producenten, hvis du har spørgsmål eller problemer. Det er vigtigt for os, at du som kunde altid har adgang til alle relevante oplysninger.
- BoldR Group GmbH
- Am Eichberg Flauer 1
- 07338 Leutenberg / OT Munschwitz
- Thuringia
- Germany
- ACPS Automotive Services GmbH
- Regioparkring 1
- 41199 Mönchengladbach
- Nordrhein-Westfalen
- Germany



