Menu
Vælg køretøj for at sikre, at produktet passer.
Vælg et køretøj
Produkt-nr.: 167805-13834-3

GDW Anhængerbuk med 2-huls-flangekugle - MITSUBISHI L200

Produkt-nr.: 167805-13834-3

GDW Anhængerbuk med 2-huls-flangekugle - MITSUBISHI L200

  • Anhængerlast: 3500 kg
  • Kugletryk: 160 kg
  • egnet til MITSUBISHI L200
  • Fremstillingsår 09.15 -
GDW
Du sparer 23%
Uforbindende pris 3.364,00 kr. 2.587,99 kr.
inkl. 25% moms ekskl. forsendelse- somkostninger fra 87,50 kr.
på lager
  • ca. 90% positive bedømmelser
  • Top-kvalitet
  • hurtigt leveret
  • 1A-rådgivning
Datablad
Producent
GDW
Anhængertræktype
Anhængertræk
Anhængertrækvariant
med 2-huls-flangekugle
Montagetid 1
2,5 h
Mellemplade til udvidelse til 4-huls flange 2
Kugletryk 3
160 kg
Anhængerlast 4
3.500 kg
D-værdi
16,25 kN
Kontrolmærke
E6*55R*011557
Bearbejdning af kofanger nødvendig
Nej
Afmontering af kofanger nødvendig
Ja
Stikdåseholder kan klappes ned
Nej
inkl. Elsæt
Nej
Egnet til cykelholder / lastholder
Ja
Hulmål [mm]
90 x 56 mm
Huldiameter [mm]
17 mm
Vekselsystem egnet
Ja
Vægt
32,40 kg
Nummerpladen afdækkes
Nej
Tågebaglygten tildækkes
Nej
Justerbart kuglehoved
2 gange indstillelig
1 De angivne monteringstider for anhængertræk og kabelsæt refererer udelukkende til den egentlige påbygning/montering af det pågældende produkt. Nødvendige ekstraarbejder, som f.eks. aftagning af kofangeren kan variere meget fra køretøj til køretøj og er derfor ikke medtaget i vores tidsangivelse.
2 Medfølger ikke ved levering.
3 den maksimale støttelast afhænger af køretøjsproducenten og kan være lavere, hvis det er nødvendigt
4 den maksimale anhængerlast afhænger af køretøjets samlede vægt og kan derfor være lavere
Produktoplysninger

Den 2-huls anhængerbuk fra GDW passer til din MITSUBISHI L200 . Det er nødvendigt at bestille artikel ZB7354, hvis der skal monteres en 4-huls-flangekugle, en tragtkobling eller et vekselsystem. Anhængerbukken med 2-huls flangekugle 50T er en speciel trækanordning fra GDW til permanent kørsel med anhænger på din MITSUBISHI L200 .

Dette anhængertræk er konstrueret til en anhængerlast på maksimalt 3500 kg og et kugletryk på 160 kg. GDW har angivet D-værdien til 16.25 kN.

Udskæring af kofangeren til anhængertrækkets kuglestang er ikke nødvendig.

Dette MITSUBISHI L200 anhængertræk er beregnet til at bære en cykelholder. Tilbud på dette finder du i kategorien "Cykelholdere". Denne anhængerbuk kan pga. det standardiserede hulmål på 83 x 56 mm kombineres med forskellige kugleplader, en tragtkobling eller et vekselsystem.

Til dette produkt modtager du en udførlig monteringsvejledning fra producenten GDW. Anhængertrækket er dyppelakeret for at gøre det vejrbestandigt og forebygge rust. Ved dyppelakeringen dyppes anhængertrækket i en særlig og modstandsdygtig lak.

Parkeringshjælpen kan registrere denne 2-hullers anhængerbuk som en forhindring ved bakning, hvis den befinder sig i sensorernes registreringsområde. Du skal følge oplysningerne og de vejledende værdier fra bilproducenten i bilens instruktionsbog, når du vil montere et anhængertræk.

Tilbehør der passer til GDW Anhængerbuk med 2-huls-flangekugle (1)
    Monteringsvejledninger

    Her finder du monteringsvejledninger på forskellige sprog, afhængig af produktet supplerende monteringshjælp og ekstra billedmateriale, der gør det endnu lettere for dig at montere/påbygge produktet.

    Bedømmelser
    • (0)
    • (0)
    • (0)
    • (0)
    • (0)
    Bedøm dette produkt!

    På dette tidspunkt har du mulighed for at videregive dine meninger og erfaringer om dette produkt. Du giver værdifuld information til andre interesserede parter, når du køber.

    For dette produkt findes der endnu ingen bedømmelse

    Her har du mulighed for at dokumentere dine meninger og erfaringer med dette produkt.
    Du giver på den måde andre kunder værdifulde oplysninger ved købet.

    passende køretøjer

    Mitsubishi Motors er automobilproducenten Mitsubishis registrerede navn. Virksomheden har ikke blot sit egent mærke, men over 200 virksomheder er tilknyttet dette mærke. Mitsubishi er Japans sjettestørste automobilproducent med omkring 33.000 medarbejdere og har hovedsæde i Tokyo.

    • Mitsubishi L200 / TRITON (KJ_, KK_, KL_)
      • Bilmodel
        Effekt
        Fremstillingsår
      • Bilmodel
        Mitsubishi L200 / TRITON (KJ_, KK_, KL_) 2.2 DI-D 4WD
        Effekt
        110 kW / 150 hk
        Fremstillingsår
        07.19 -
      • Bilmodel
        Mitsubishi L200 / TRITON (KJ_, KK_, KL_) 2.4 DI-D 4WD
        Effekt
        100 kW / 136 hk
        Fremstillingsår
        07.19 -
      • Bilmodel
        Mitsubishi L200 / TRITON (KJ_, KK_, KL_) 2.4 DI-D 4WD
        Effekt
        112 kW / 152 hk
        Fremstillingsår
        09.15 -
      • Bilmodel
        Mitsubishi L200 / TRITON (KJ_, KK_, KL_) 2.4 DI-D 4WD (KJ0T)
        Effekt
        113 kW / 154 hk
        Fremstillingsår
        09.15 -
      • Bilmodel
        Mitsubishi L200 / TRITON (KJ_, KK_, KL_) 2.4 DI-D 4WD (KL1T, KL2T)
        Effekt
        140 kW / 190 hk
        Fremstillingsår
        09.15 -
    Oplysninger fra producenten

    Sikker og gennemsigtig: GPSR-kompatible producentoplysninger. I overensstemmelse med den nye EU-GPSR-forordning finder du her alle vigtige oplysninger om producenten af dette produkt. Dette inkluderer kontaktoplysninger, som giver dig direkte adgang til producenten, hvis du har spørgsmål eller problemer. Det er vigtigt for os, at du som kunde altid har adgang til alle relevante oplysninger.

    Adresse
    • GDW nv
    • Hoogmolenwegel 23
    • 8790 Waregem
    • Vlaams Gewest
    • Belgium