Erich Jaeger Kabelsæt 13-polet Databus specifik - CITROËN C4 GRAND PICASSO I
Erich Jaeger Kabelsæt 13-polet Databus specifik - CITROËN C4 GRAND PICASSO I
- Frikobling nødvendig: Ja
- Parkeringshjælp-frakobling: Ja
- egnet til CITROËN C4 GRAND PICASSO I
- Fremstillingsår 10.06 - 12.10
- ca. 90% positive bedømmelser
- Top-kvalitet
- hurtigt leveret
- 1A-rådgivning
Dette 13-polet elsæt fra Erich Jaeger leveres specifikt til din CITROËN C4 GRAND PICASSO I . Dette 13-polet elsæt integreres i det eksisterende databussystem i din CITROËN C4 GRAND PICASSO I . En defekt anhængerbelysning indikeres af bilens interne systemer. Efter montering af det elsæt er det nødvendigt at kode bilen til kørsel med anhænger.
Den fabriksmonterede parkeringshjælp på CITROËN C4 GRAND PICASSO I frakobles automatisk af dette 13 polede CAN-bus modul elsæt. Du skal ikke bore hul i bilens bagpanel for at montere dette køretøjsspecifikke 13-polet elsæt. I bagenden af din CITROËN C4 GRAND PICASSO I er der allerede en passende kabelgennemføring, der kan benyttes til det. Producenten Erich Jaeger angiver en monteringstid på 1 time(r) for dette 13-polet elsæt. Takket være vores mangeårige erfaring med montering af elsæt anbefaler vi dog at afsætte 1.5 time(r) til monteringen.
For at deaktivere tågebaglygten/tågebaglygterne på din CITROËN C4 GRAND PICASSO I når du bruger anhænger eller cykelholder, skal du bruge udvidelsessættet 122653. Dette tilbehør er nødvendigt, fordi brugen af en cykelholder (lastholder) iht. tysk færdselslov (§49a afs. 9a) ikke er tilladt, hvis ikke bilen har automatisk frakobling af tågebaglygten/tågebaglygterne.
Med udvidelsessættet 107650 kan du eftermontere anhængerstikdåsen med permanent plus og således tilslutte elektriske forbrugere i anhængeren – du skal blot bestille udvidelsessættet samtidig.
Her finder du monteringsvejledninger på forskellige sprog, afhængig af produktet supplerende monteringshjælp og ekstra billedmateriale, der gør det endnu lettere for dig at montere/påbygge produktet.
-
Citroën C4 GRAND PICASSO I (UA_)
-
BilmodelEffektFremstillingsår
-
- Bilmodel
- Citroën C4 GRAND PICASSO I (UA_) 1.6 16V
- Effekt
- 103 kW / 140 hk
- Fremstillingsår
- 07.08 - 12.10
-
- Bilmodel
- Citroën C4 GRAND PICASSO I (UA_) 1.8 i 16V
- Effekt
- 92 kW / 125 hk
- Fremstillingsår
- 10.06 - 12.10
-
Sikker og gennemsigtig: GPSR-kompatible producentoplysninger. I overensstemmelse med den nye EU-GPSR-forordning finder du her alle vigtige oplysninger om producenten af dette produkt. Dette inkluderer kontaktoplysninger, som giver dig direkte adgang til producenten, hvis du har spørgsmål eller problemer. Det er vigtigt for os, at du som kunde altid har adgang til alle relevante oplysninger.
- Erich Jaeger GmbH + Co. KG
- Strassheimer Str. 10
- 61169 Friedberg
- Hessen
- Germany



