Menu
Vælg køretøj for at sikre, at produktet passer.
Vælg et køretøj
Produkt-nr.: 111437-09842-5

Erich Jaeger Kabelsæt 7-polet Relæ specifik - NISSAN NV400 Bus

Produkt-nr.: 111437-09842-5

Erich Jaeger Kabelsæt 7-polet Relæ specifik - NISSAN NV400 Bus

  • Frikobling nødvendig: Nej
  • Parkeringshjælp-frakobling: Nej
  • egnet til NISSAN NV400 Bus
  • Fremstillingsår 11.12 - 12.22
Erich Jaeger
Du sparer 23%
Uforbindende pris 1.348,00 kr. 1.033,99 kr.
inkl. 25% moms ekskl. fragt
På forespørgsel
Meddelelse om tilgængelighed
  • ca. 90% positive bedømmelser
  • Top-kvalitet
  • hurtigt leveret
  • 1A-rådgivning
Datablad
Producent
Erich Jaeger
Elsætudførelse
7-polet
Elsættype
specifik
køretøjsspecifikke stikforbindelser
Ja
Elsætmodel
Relæ
C2-lygte skal monteres
Nej
Montagetid 1
1,5 h
Frikobling nødvendig
Nej
Parctronic-frakobling
Nej
LED anhænger mulig uden formodstand
Nej
Tågebaglygte-frakobling
Ja
Konstant strøm integreret, stikben 9
Nej
Kan udvides til konstant strøm
Nej
Ladeledning integreret, stikben 10
Nej
Kan udvides til ladeledning
Nej
Stikdåse forkonfektioneret
Ja
Afmontering af kofanger nødvendig
Nej
Montering kun i køretøjets bagende
Ja
Kabelgennemføring på køretøjssiden forefindes
Ja
Spænding [V]
12
Vægt
0,92 kg
1 De angivne monteringstider for anhængertræk og kabelsæt refererer udelukkende til den egentlige påbygning/montering af det pågældende produkt. Nødvendige ekstraarbejder, som f.eks. aftagning af kofangeren kan variere meget fra køretøj til køretøj og er derfor ikke medtaget i vores tidsangivelse.
Produktoplysninger

Dette specifikke 7-polet elsæt til din NISSAN NV400 Bus er fremstillet af producenten Erich Jaeger. Anhængerblinklygternes funktion bliver med dette 7-polet elsæt vist på instrumentbrættet via bilens egen anhængerkontrollampe (C2). På din NISSAN NV400 Bus er det ikke nødvendigt at få frikoblet anhængerkontrollampens funktion.

Vi har en oplysning til dig! For at deaktivere parkeringshjælpen på din NISSAN NV400 Bus ved anhængerdrift skal du betjene knappen på instrumentpanelet. Køretøjsspecifikke stikforbindelser af høj kvalitet, tilpassede kabellængder og -farver samt en detaljeret NISSAN NV400 Bus -monteringsvejledning kendetegner dette elsæt. Dette elsæt skal monteres i din bils bagagerum. For at kunne tilslutte kabelsættet skal der være konstant strøm (klemme 30) til rådighed til anhængerstyreenheden i bagenden af bilen. Du skal ikke bore hul i bilens bagpanel for at montere dette køretøjsspecifikke 7-polet elsæt. I bagenden af din NISSAN NV400 Bus er der allerede en passende kabelgennemføring, der kan benyttes til det. Monteringen af dette 7-polet elsæt er meget enkel og kræver ifølge producenten Erich Jaeger ca. 1 time(r). På basis af erfaringer tilråder vi dog, at man regner med ca. 1.5 time(r) til monteringen. Elsættets stikdåse er allerede forkonfektioneret. Det er derfor ikke nødvendigt at tilslutte de enkelte kabler i anhængerstikdåsen.

Tilbehør der passer til Erich Jaeger Kabelsæt 7-polet Relæ specifik (1)
    Monteringsvejledninger

    Her finder du monteringsvejledninger på forskellige sprog, afhængig af produktet supplerende monteringshjælp og ekstra billedmateriale, der gør det endnu lettere for dig at montere/påbygge produktet.

    Bedømmelser
    • (0)
    • (0)
    • (0)
    • (0)
    • (0)
    Bedøm dette produkt!

    På dette tidspunkt har du mulighed for at videregive dine meninger og erfaringer om dette produkt. Du giver værdifuld information til andre interesserede parter, når du køber.

    For dette produkt findes der endnu ingen bedømmelse

    Her har du mulighed for at dokumentere dine meninger og erfaringer med dette produkt.
    Du giver på den måde andre kunder værdifulde oplysninger ved købet.

    passende køretøjer

    Siden 1999 har automobilproducenten Nissan, som er grundlagt i 1933, haft et strategisk partnerskab med Renault. Denne Renault-Nissan-alliance har siden 2010 også samarbejdet med Daimler AG (Mercedes-Benz). I dag har Nissan cirka 183.000 medarbejdere ansat.

    • Nissan NV400 Bus (X62, X62B)
      • Bilmodel
        Effekt
        Fremstillingsår
      • Bilmodel
        Nissan NV400 Bus (X62, X62B) dCi 100
        Effekt
        74 kW / 101 hk
        Fremstillingsår
        11.11 - 09.16
      • Bilmodel
        Nissan NV400 Bus (X62, X62B) dCi 125
        Effekt
        92 kW / 125 hk
        Fremstillingsår
        11.11 - 09.16
      • Bilmodel
        Nissan NV400 Bus (X62, X62B) dCi 145
        Effekt
        107 kW / 146 hk
        Fremstillingsår
        11.11 - 12.22
    Oplysninger fra producenten

    Sikker og gennemsigtig: GPSR-kompatible producentoplysninger. I overensstemmelse med den nye EU-GPSR-forordning finder du her alle vigtige oplysninger om producenten af dette produkt. Dette inkluderer kontaktoplysninger, som giver dig direkte adgang til producenten, hvis du har spørgsmål eller problemer. Det er vigtigt for os, at du som kunde altid har adgang til alle relevante oplysninger.

    Adresse
    • Erich Jaeger GmbH + Co. KG
    • Strassheimer Str. 10
    • 61169 Friedberg
    • Hessen
    • Germany