BOSSTOW Anhængertræk aftageligt Kugleforbindelse neden fra - VW NEW BEETLE Cabriolet
BOSSTOW Anhængertræk aftageligt Kugleforbindelse neden fra - VW NEW BEETLE Cabriolet
- Anhængerlast: 1600 kg
- Kugletryk: 75 kg
- egnet til VW NEW BEETLE Cabriolet
- Fremstillingsår 01.06 - 10.10
- ca. 90% positive bedømmelser
- Top-kvalitet
- hurtigt leveret
- 1A-rådgivning
Med fanen "Monteringsbilleder" gør vi det endnu nemmere for dig at danne dig et billede af, hvordan dit nye anhængertræk ser ud på din VW NEW BEETLE Cabriolet Du ser før- og efterbilleder med og uden monteret anhængertræk. I tilfælde af aftagelige anhængertræk ser du også billeder med aftaget kuglehoved. På den måde kan du selv konstatere, om man kan se udskæringen i kofangeren (hvis den forefindes) på din VW NEW BEETLE Cabriolet eller ej.
Bestil komplet sæt nu
Udviklingen og fremstillingen af det specifikke anhængertræk til din VW NEW BEETLE Cabriolet er overtaget af topproducenten BOSSTOW.
En indbygget lås forhindrer, at anhængertrækket kan stjæles. Kendetegnet på dette anhængertræk er en anhængerlast på maksimalt 1600 kg og et kugletryk på 75 kg. BOSSTOW har angivet D-værdien til 8.62 kN.
Dette anhængertræk forudsætter, at der laves en udskæring i den skjulte del. De givne udskæringsmål og udskæringsmønstre findes i brugsanvisningen.
Dette VW NEW BEETLE Cabriolet anhængertræk er beregnet til at bære en cykelholder. Tilbud på dette finder du i kategorien "Cykelholdere".
Den bestilte vare indeholder en omfattende monteringsvejledning fra BOSSTOW. Dette anhængertræk, der er coatet med en særlig lak, udmærker sig ved at være beskyttet mod korrosion og påvirkninger fra miljøet.
Bemærk også bilproducentens henvisninger og anvisninger vedr. muligheden for at eftermontere et anhængertræk. Disse oplysninger findes i bilens instruktionsbog.
VW er stammærket hos Volkswagen AG (VW AG). VW AG har hovedsæde i den tyske by Wolfsburg. Som ejer af bilmærkerne Audi, Bentley, Bugatti, Ducati, Lamborghini, MAN, Porsche, Scania, Seat og Skoda er VW den største automobilproducent i Europa. På verdensplan er VW AG indehaver af andenpladsen efter Toyota.
-
VW NEW BEETLE Cabriolet (1Y7)
-
BilmodelEffektFremstillingsår
-
- Bilmodel
- VW NEW BEETLE Cabriolet (1Y7) 1.4
- Effekt
- 55 kW / 75 hk
- Fremstillingsår
- 01.03 - 09.10
-
- Bilmodel
- VW NEW BEETLE Cabriolet (1Y7) 1.6
- Effekt
- 75 kW / 102 hk
- Fremstillingsår
- 01.03 - 09.10
-
- Bilmodel
- VW NEW BEETLE Cabriolet (1Y7) 1.8 T
- Effekt
- 110 kW / 150 hk
- Fremstillingsår
- 01.03 - 09.10
-
- Bilmodel
- VW NEW BEETLE Cabriolet (1Y7) 1.9 TDI
- Effekt
- 77 kW / 105 hk
- Fremstillingsår
- 07.05 - 09.10
-
- Bilmodel
- VW NEW BEETLE Cabriolet (1Y7) 2.0
- Effekt
- 85 kW / 115 hk
- Fremstillingsår
- 09.02 - 10.10
-
- Bilmodel
- VW NEW BEETLE Cabriolet (1Y7) 2.5
- Effekt
- 110 kW / 150 hk
- Fremstillingsår
- 07.05 - 09.10
-
Sikker og gennemsigtig: GPSR-kompatible producentoplysninger. I overensstemmelse med den nye EU-GPSR-forordning finder du her alle vigtige oplysninger om producenten af dette produkt. Dette inkluderer kontaktoplysninger, som giver dig direkte adgang til producenten, hvis du har spørgsmål eller problemer. Det er vigtigt for os, at du som kunde altid har adgang til alle relevante oplysninger.
- Beeken-Fahrzeugteile GmbH
- Tiegelstraße 2-4
- 26689 Apen
- Niedersachsen
- Germany



