AUTO-HAK Anhængertræk inkl. TowTec elsæt 13 polet universal - MERCEDES-BENZ T1 Bus
AUTO-HAK Anhængertræk inkl. TowTec elsæt 13 polet universal - MERCEDES-BENZ T1 Bus
- Anhængertrækvariant: med 2-huls-flangekugle
- Anhængerlast: 2000 kg
- Kugletryk: 100 kg
- Elsætmodel: Brummer
- egnet til MERCEDES-BENZ T1 Bus
- fremstillingsår 06.89 - 02.96
- ca. 90% positive bedømmelser
- Top-kvalitet
- hurtigt leveret
- 1A-rådgivning
Komplet sæt anhængertræk med 2-hullers flangekugle, herunder 13-polet elektrisk sæt til din MERCEDES-BENZ T1 Bus Det komplette sæt, der består af et trækbeslag fra AUTO-HAK samt det nødvendige 13-polede elektriske sæt, forbereder dit køretøj optimalt til alle udfordringer. Anhængertrækket og elektrik egner sig til din MERCEDES-BENZ T1 Bus. Med 100 kg kugletryk er det komplette sæt optimalt forberedt, både til transport af cykler med en af vores cykelholdere og til trækning af en trailer op til 2000 kg.
En syning af køretøjet og registrering i papirerne på din MERCEDES-BENZ T1 Bus er ikke nødvendig. De anvisninger fra bilproducenten der gives i din instruktionsbog, skal du følge. Parkeringssensorernes måleområde kan blive forstyrret, hvis 2-huls-anhængerbukken registreres som en forhindring ved bakning. Vi anbefaler montering af et aftageligt anhængertræk, hvis din bil er udstyret med parkeringssensorer.
Monteringsvejledningerne, som du skal bruge til monteringen på din MERCEDES-BENZ T1 Bus, medfølger ved leveringen af det komplette sæt.
Her finder du monteringsvejledninger på forskellige sprog, afhængig af produktet supplerende monteringshjælp og ekstra billedmateriale, der gør det endnu lettere for dig at montere/påbygge produktet.
Siden firmaets grundlæggelse i 1926 har Mercedes-Benz som registreret handelsmærke tilhørende Daimler AG solgt personbiler, lastvogne, erhvervskøretøjer og busser foruden varevogne og transportkøretøjer i hele verden. Ikke mindst inden for motorsport har Mercedes-Benz været i stand til at skabe sig et navn i mange væddeløbsserier. Daimler AG har hovedsæde i Stuttgart og beskæftiger på verdensplan i alt cirka 270.000 medarbejdere.
-
Mercedes-Benz T1 Bus (602)
-
BilmodelEffektFremstillingsår
-
- Bilmodel
- Mercedes-Benz T1 Bus (602) 308 D 2.3 (602.373)
- Effekt
- 58 kW / 79 hk
- Fremstillingsår
- 05.90 - 02.96
-
- Bilmodel
- Mercedes-Benz T1 Bus (602) 308 D 2.3 (602.373, 602.371)
- Effekt
- 60 kW / 82 hk
- Fremstillingsår
- 06.89 - 02.96
-
- Bilmodel
- Mercedes-Benz T1 Bus (602) 310 D 2.9 (602.477)
- Effekt
- 72 kW / 98 hk
- Fremstillingsår
- 06.90 - 02.96
-
- Bilmodel
- Mercedes-Benz T1 Bus (602) 310 D 2.9 (602.477, 602.476)
- Effekt
- 70 kW / 95 hk
- Fremstillingsår
- 06.89 - 02.96
-
Sikker og gennemsigtig: GPSR-kompatible producentoplysninger. I overensstemmelse med den nye EU-GPSR-forordning finder du her alle vigtige oplysninger om producenten af dette produkt. Dette inkluderer kontaktoplysninger, som giver dig direkte adgang til producenten, hvis du har spørgsmål eller problemer. Det er vigtigt for os, at du som kunde altid har adgang til alle relevante oplysninger.
- Auto-Hak Sp. z o.o.
- ul.Sloneczna 16K
- 76-200 Slupsk
- Województwo pomorskie
- Poland
- BoldR Group GmbH



