Menu
Produkt-nr.: 100382-05209-2

AUTO-HAK Anhængertræk fast med påskruet kuglehoved - OPEL ASTRA H GTC

AUTO-HAK
  • AUTO-HAK Anhængertræk fast med påskruet kuglehoved
  • AUTO-HAK Anhængertræk fast med påskruet kuglehoved
Produkt-nr.: 100382-05209-2

AUTO-HAK Anhængertræk fast med påskruet kuglehoved - OPEL ASTRA H GTC

  • Anhængerlast: 1650 kg
  • Kugletryk: 75 kg
  • egnet til OPEL ASTRA H GTC
  • Fremstillingsår 03.05 - 10.10
AUTO-HAK
Du sparer 31%
Uforbindende pris 1.726,00 kr. 1.192,00 kr.
inkl. 25% moms ekskl. fragt
på lager
  • ca. 90% positive bedømmelser
  • Top-kvalitet
  • hurtigt leveret
  • 1A-rådgivning
Datablad
Særpræg
  • på 1.4l Eco Flex-modeller er der ikke angivet nogen påhængslast for bilen
  • eventuelt skal der eftermonteres et varmeskjold til den midterste lydpotte (kontroller, om det allerede findes på bilen), dette findes under "passende tilbehør"
  • Til montering af dette produkt skal der bruges følgende tilbehørsdele: ZB1944
  • Udelukkelse af model: OPC, OPC-Line
Datablad anhængertræk
Producent
AUTO-HAK
Anhængertræktype
fast
Anhængertrækvariant
med påskruet kuglehoved
Montagetid 1
2,5 h
nødvendigt tilbehør 2
Kugletryk 3
75 kg
Anhængerlast 4
1.650 kg
D-værdi
9,50 kN
Kontrolmærke
E20-55R-01 1516
Bearbejdning af kofanger nødvendig
Nej
Kofangerafdækning medfølger
Nej
Afmontering af kofanger nødvendig
Nej
Stikdåseholder kan klappes ned
Ja
inkl. Elsæt
Nej
Egnet til cykelholder
Ja
Vægt
17,00 kg
1 De angivne monteringstider for anhængertræk og kabelsæt refererer udelukkende til den egentlige påbygning/montering af det pågældende produkt. Nødvendige ekstraarbejder, som f.eks. aftagning af kofangeren kan variere meget fra køretøj til køretøj og er derfor ikke medtaget i vores tidsangivelse.
2 Medfølger ikke ved levering.
3 den maksimale støttelast afhænger af køretøjsproducenten og kan være lavere, hvis det er nødvendigt
4 den maksimale anhængerlast afhænger af køretøjets samlede vægt og kan derfor være lavere
Produktoplysninger

Dette faste anhængertræk med det påskruede kuglehoved til din OPEL ASTRA H GTC fremstilles af varemærkeproducenten AUTO-HAK. Takket være den lange levetid og den lave pris er dette anhængertræk det rigtige valg for den prisbevidste eller den flittige bruger.

Kendetegnet på dette anhængertræk er en anhængerlast på maksimalt 1650 kg og et kugletryk på 75 kg. Producenten AUTO-HAK angiver en D-værdi på 9.5 kN.

Udskæring af kofangeren til anhængertrækkets kuglestang er ikke nødvendig. Stikdåseholderens nedklapningsfunktion muliggør, at anhængertrækkets stikdåse kan svinges ind bag kofangeren, når det ikke bruges.

I vores kategori "Cykelholdere" finder du også passende transportløsninger til anhængertrækket på din OPEL ASTRA H GTC.

Til dette anhængertræk finder du på denne hjemmeside en monteringsdokumentation, der er specielt udfærdiget til Rameder. Heri har vores kunder beskrevet deres erfaringer med monteringen. Derved kan du afkorte monteringstiden yderligere for dette produkt. Producentens officielle monteringsvejledning leveres naturligvis sammen med varen. En moderne proces med overfladecoating bevirker, at der påføres en særlig, permanent plast-pulverlak på anhængertrækkets metaloverflade vha. elektrostatisk opladning og termisk effekt. Det er således pulverlakeret, hvilket betyder, at det er beskyttet mod korrosion, og at overfladen kan tåle hård belastning.

Læs anvisninger og forskrifter fra producenten vedrørende eftermontering af anhængertræk i køretøjets instruktionsbog. Det faste anhængertræks kuglehoved kan påvirke parkeringshjælpens sensorer. Hvis kuglehovedet er inde i registreringsområdet, kan det være en permanent hindring ved bakning. Bemærk artiklen ZB1944, som skal bruges til montering af dette fastskruede anhængertræk.

Tilbehør der passer til AUTO-HAK Anhængertræk fast med påskruet kuglehoved (1)
    Monteringsvejledninger

    Her finder du monteringsvejledninger på forskellige sprog, afhængig af produktet supplerende monteringshjælp og ekstra billedmateriale, der gør det endnu lettere for dig at montere/påbygge produktet.

    Bedømmelser
    • (0)
    • (0)
    • (0)
    • (0)
    • (0)
    Bedøm dette produkt!

    På dette tidspunkt har du mulighed for at videregive dine meninger og erfaringer om dette produkt. Du giver værdifuld information til andre interesserede parter, når du køber.

    For dette produkt findes der endnu ingen bedømmelse

    Her har du mulighed for at dokumentere dine meninger og erfaringer med dette produkt.
    Du giver på den måde andre kunder værdifulde oplysninger ved købet.

    passende køretøjer

    Adam Opel AG er en tysk bilproducent, der har været en del af det hollandske Automobilholding Stellantis N.V. siden 2021, hvilket er et resultatet af en fusion mellem FCA og PSA.

    • Opel ASTRA H GTC (A04)
      • Bilmodel
        Effekt
        Fremstillingsår
      • Bilmodel
        Opel ASTRA H GTC (A04) 1.4 (L08)
        Effekt
        55 kW / 75 hk
        Fremstillingsår
        03.05 - 10.10
      • Bilmodel
        Opel ASTRA H GTC (A04) 1.4 (L08)
        Effekt
        66 kW / 90 hk
        Fremstillingsår
        03.05 - 10.10