Brink Anhængertræk aftageligt Kugleforbindelse skråt nedefra - TOYOTA AVENSIS kombi
Brink Anhængertræk aftageligt Kugleforbindelse skråt nedefra - TOYOTA AVENSIS kombi
- Anhængerlast: 1800 kg
- Kugletryk: 75 kg
- egnet til TOYOTA AVENSIS kombi
- Fremstillingsår 11.08 - 10.18
- ca. 90% positive bedømmelser
- Top-kvalitet
- hurtigt leveret
- 1A-rådgivning
Med fanen "Monteringsbilleder" gør vi det endnu nemmere for dig at danne dig et billede af, hvordan dit nye anhængertræk ser ud på din TOYOTA AVENSIS kombi Du ser før- og efterbilleder med og uden monteret anhængertræk. I tilfælde af aftagelige anhængertræk ser du også billeder med aftaget kuglehoved. På den måde kan du selv konstatere, om man kan se udskæringen i kofangeren (hvis den forefindes) på din TOYOTA AVENSIS kombi eller ej.
Bestil komplet sæt nu
Det egnede anhængertræk til din TOYOTA AVENSIS kombi fremstilles af Brink. Som efterfølger til Brinks system B2 opfylder Brink BMA anhængertræk, som er et patenteret og brugervenligt, aftageligt, fuldautomatisk system, de nyeste krav perfekt. Ud over trækanordningen, som endnu en gang er forbedret, tiltrækkes opmærksomheden af den brugervenlige betjening, den nyudviklede låsemekanisme samt forarbejdningens høje kvalitet.
Dette anhængertræk kan sikres mod tyveri med et indbygget lås. Kendetegnet på dette anhængertræk er en anhængerlast på maksimalt 1800 kg og et kugletryk på 75 kg. Producenten Brink angiver en D-værdi på 10.1 kN.
Udskæring af kofangeren i det synlige område er nødvendig. De givne udskæringsmål og udskæringsmønstre findes i brugsanvisningen.
Du må også gerne besøge vores kategori "Cykelholdere", da dette TOYOTA AVENSIS kombi anhængertræk er egnet til at transportere en cykelholder. TOYOTA benytter som originaludstyr anhængertræk fra Brink, der står for god kvalitet til en fornuftig pris.
Producentens detaljerede monteringsvejledning Brink er vedlagt dette produkt. Dette anhængertræk er lakeret med en særlig metode og således beskyttet mod korrosion og miljøpåvirkninger.
Læs anvisninger og forskrifter fra producenten vedrørende eftermontering af anhængertræk i køretøjets instruktionsbog.
Her finder du monteringsvejledninger på forskellige sprog, afhængig af produktet supplerende monteringshjælp og ekstra billedmateriale, der gør det endnu lettere for dig at montere/påbygge produktet.
Toyota regnes med sine over 300.000 ansatte for at være førende på automobilmarkedet i dag. Koncernen har et strategisk samarbejde med Subaru og Isuzu, mens Daihatsu, Hino, Lexus og Scion hører til dens egen portefølje.
-
Toyota AVENSIS kombi (_T27_)
-
BilmodelEffektFremstillingsår
-
- Bilmodel
- Toyota AVENSIS kombi (_T27_) 1.6 D4-D (WWT270_)
- Effekt
- 82 kW / 112 hk
- Fremstillingsår
- 04.15 - 10.18
-
- Bilmodel
- Toyota AVENSIS kombi (_T27_) 1.6 VVT-i (ZRT270_, ZRT270R)
- Effekt
- 97 kW / 132 hk
- Fremstillingsår
- 11.08 - 10.18
-
- Bilmodel
- Toyota AVENSIS kombi (_T27_) 1.8 VVT-i (ZRT271_, ZRT271R)
- Effekt
- 108 kW / 147 hk
- Fremstillingsår
- 11.08 - 10.18
-
- Bilmodel
- Toyota AVENSIS kombi (_T27_) 2.0 D-4D (ADT270_, ADT270R)
- Effekt
- 91 kW / 124 hk
- Fremstillingsår
- 11.11 - 10.18
-
- Bilmodel
- Toyota AVENSIS kombi (_T27_) 2.0 D-4D (ADT270_, ADT270R)
- Effekt
- 93 kW / 126 hk
- Fremstillingsår
- 11.08 - 10.18
-
- Bilmodel
- Toyota AVENSIS kombi (_T27_) 2.0 D-4D (WWT271_)
- Effekt
- 105 kW / 143 hk
- Fremstillingsår
- 04.15 - 10.18
-
- Bilmodel
- Toyota AVENSIS kombi (_T27_) 2.0 VVT-i (ZRT272_, ZRT272R)
- Effekt
- 112 kW / 152 hk
- Fremstillingsår
- 11.08 - 10.18
-
- Bilmodel
- Toyota AVENSIS kombi (_T27_) 2.2 D-4D (ADT271_, ADT271R)
- Effekt
- 110 kW / 150 hk
- Fremstillingsår
- 11.08 - 10.18
-
- Bilmodel
- Toyota AVENSIS kombi (_T27_) 2.2 D-4D (ADT271_, ADT271R)
- Effekt
- 130 kW / 177 hk
- Fremstillingsår
- 11.08 - 10.18
-
Sikker og gennemsigtig: GPSR-kompatible producentoplysninger. I overensstemmelse med den nye EU-GPSR-forordning finder du her alle vigtige oplysninger om producenten af dette produkt. Dette inkluderer kontaktoplysninger, som giver dig direkte adgang til producenten, hvis du har spørgsmål eller problemer. Det er vigtigt for os, at du som kunde altid har adgang til alle relevante oplysninger.
- Brink Towing Systems B.V.
- Industrieweg 5
- 7951 CX Staphorst
- Overijssel
- Netherlands



