AUTO-HAK Anhængertræk aftageligt Kuglehovedet sat i bagfra - VW SHARAN
AUTO-HAK Anhængertræk aftageligt Kuglehovedet sat i bagfra - VW SHARAN
- Anhængerlast: 2500 kg
- Kugletryk: 100 kg
- egnet til VW SHARAN
- Fremstillingsår 05.10 - 05.12
- ca. 90% positive bedømmelser
- Top-kvalitet
- hurtigt leveret
- 1A-rådgivning
Dette aftagelige anhængertræk, der er fremstillet af AUTO-HAK, indsættes bagfra med en enkel håndtagsmekanisme. Det er en gennemprøvet variant til din VW SHARAN . Det prisbillige system SEMIAUTOMATIC fra Auto Hak udmærker sig især ved at være enkelt at håndtere. I kategorien håndtagssystemer kan Auto Haks SEMIAUTOMATIC måle sig med systemer fra kendte producenter med hensyn til kvalitet og er dermed ideelt til din VW SHARAN.
Kendetegnet for dette anhængertræk er, at det kan klare et kugletryk på 100 kg og en anhængerlast på op til 2500 kg. Den maksimale D-værdi ligger ifølge AUTO-HAK på 12.5 kN.
Kofangeren skal bearbejdes i det synlige område. En skæreskabelon eller målene til udskæring af kofangeren kan du finde i monteringsvejledningen.
Dette VW SHARAN anhængertræk er beregnet til at bære en cykelholder. Tilbud på dette finder du i kategorien "Cykelholdere".
Til dette produkt modtager du en udførlig monteringsvejledning fra producenten AUTO-HAK. En moderne proces med overfladecoating bevirker, at der påføres en særlig, permanent plast-pulverlak på anhængertrækkets metaloverflade vha. elektrostatisk opladning og termisk effekt. Det er således pulverlakeret, hvilket betyder, at det er beskyttet mod korrosion, og at overfladen kan tåle hård belastning.
Du skal følge oplysningerne og de vejledende værdier fra bilproducenten i bilens instruktionsbog, når du vil montere et anhængertræk.
Her finder du monteringsvejledninger på forskellige sprog, afhængig af produktet supplerende monteringshjælp og ekstra billedmateriale, der gør det endnu lettere for dig at montere/påbygge produktet.
Volkswagen AG (VW AG)'s hovedsæde ligger i Wolfsburg, og VW er det vigtigste mærke i virksomhedens portefølje. Andre mærker er Skoda, Seat, Scania, Porsche, MAN, Lamborghini, Ducati, Bugatti, Bentley og Audi. Dermed er VW førende på markedet i Europa, men er internationalt nummer to efter Toyota.
-
VW SHARAN (7N1, 7N2)
-
BilmodelEffektFremstillingsår
-
- Bilmodel
- VW SHARAN (7N1, 7N2) 1.4 TSI
- Effekt
- 110 kW / 150 hk
- Fremstillingsår
- 05.10 - 11.15
-
- Bilmodel
- VW SHARAN (7N1, 7N2) 2.0 TDI
- Effekt
- 85 kW / 115 hk
- Fremstillingsår
- 05.11 - 07.19
-
- Bilmodel
- VW SHARAN (7N1, 7N2) 2.0 TDI
- Effekt
- 100 kW / 136 hk
- Fremstillingsår
- 05.10 - 11.15
-
- Bilmodel
- VW SHARAN (7N1, 7N2) 2.0 TDI
- Effekt
- 103 kW / 140 hk
- Fremstillingsår
- 05.10 - 11.15
-
- Bilmodel
- VW SHARAN (7N1, 7N2) 2.0 TDI
- Effekt
- 125 kW / 170 hk
- Fremstillingsår
- 05.10 - 01.13
-
- Bilmodel
- VW SHARAN (7N1, 7N2) 2.0 TDI 4motion
- Effekt
- 103 kW / 140 hk
- Fremstillingsår
- 05.11 - 11.15
-
- Bilmodel
- VW SHARAN (7N1, 7N2) 2.0 TFSI
- Effekt
- 147 kW / 200 hk
- Fremstillingsår
- 12.10 - 11.15
-
Sikker og gennemsigtig: GPSR-kompatible producentoplysninger. I overensstemmelse med den nye EU-GPSR-forordning finder du her alle vigtige oplysninger om producenten af dette produkt. Dette inkluderer kontaktoplysninger, som giver dig direkte adgang til producenten, hvis du har spørgsmål eller problemer. Det er vigtigt for os, at du som kunde altid har adgang til alle relevante oplysninger.
- Auto-Hak Sp. z o.o.
- ul.Sloneczna 16K
- 76-200 Slupsk
- Województwo pomorskie
- Poland



