TowTec Kabelsæt 13-polet Top-Tronic specifik - SUBARU JUSTY III
TowTec Kabelsæt 13-polet Top-Tronic specifik - SUBARU JUSTY III
- Frikobling nødvendig: Nej
- Parkeringshjælp-frakobling: Nej
- egnet til SUBARU JUSTY III
- Fremstillingsår 09.03 - 09.07
- ca. 90% positive bedømmelser
- Top-kvalitet
- hurtigt leveret
- 1A-rådgivning
Det 13-polet elsæt fra TowTec leveres specifikt til din SUBARU JUSTY III. Gennem den øgede blinkfrekvens i din bil bliver en defekt blinklygte indikeret ved hjælp af det 13-polet Top-Tronic elsæt, der korresponderer med bilens egen blinklyskontrol.
Vi har en oplysning til dig! For at deaktivere parkeringshjælpen på din SUBARU JUSTY III ved anhængerdrift skal du betjene knappen på instrumentpanelet. Den brugervenlige SUBARU JUSTY III-monteringsvejledning, den førsteklasses køretøjsspecifikke stikforbindelse og de til bilen afstemte kabellængder og -farver er de vigtigste fordele ved dette elsæt. Dette elsæt monteres i bagagerummet, og der er her brug for konstant strøm (klemme 30) til anhængerstyreenheden bag i bilen. En kabelgennemføring, der passer til det køretøjsspecifikke 13-polet elsæt, findes allerede i din SUBARU JUSTY III. Derfor skal du ved monteringen ikke bore i bilens bagpanel. Elsættets stikdåse er allerede forkonfektioneret. Det er derfor ikke nødvendigt at tilslutte de enkelte kabler i anhængerstikdåsen.
Anhængerstikdåsen kan udvides med permanent plus-funktion vha. udvidelsessættet 107650, således at der kan tilsluttes elektriske forbrugere i anhængeren. Desuden er der mulighed for en kombineret eftermonteringsløsning, der også muliggør opladning af et anhængerbatteri (ladeledning). Du kan også samtidig bestille udvidelsessættet 139243 til permanent plus og ladeledning.
Her finder du monteringsvejledninger på forskellige sprog, afhængig af produktet supplerende monteringshjælp og ekstra billedmateriale, der gør det endnu lettere for dig at montere/påbygge produktet.
Subaru er den største producent af firhjulstrækkere, men hører til de mindre udbydere af automobiler på verdensplan. Det er interessant, at Subaru ved siden af Jeep og Land Rover længe var den eneste producent, der udelukkende fremstillede firhjulstrækkere.
-
Subaru JUSTY III (G3X)
-
BilmodelEffektFremstillingsår
-
- Bilmodel
- Subaru JUSTY III (G3X) 1.3 AWD (G3X413)
- Effekt
- 69 kW / 94 hk
- Fremstillingsår
- 09.03 -
-
- Bilmodel
- Subaru JUSTY III (G3X) 1.5 AWD (G3X413)
- Effekt
- 73 kW / 99 hk
- Fremstillingsår
- 09.03 -
-
Sikker og gennemsigtig: GPSR-kompatible producentoplysninger. I overensstemmelse med den nye EU-GPSR-forordning finder du her alle vigtige oplysninger om producenten af dette produkt. Dette inkluderer kontaktoplysninger, som giver dig direkte adgang til producenten, hvis du har spørgsmål eller problemer. Det er vigtigt for os, at du som kunde altid har adgang til alle relevante oplysninger.
- BoldR Group GmbH
- Am Eichberg Flauer 1
- 07338 Leutenberg / OT Munschwitz
- Thuringia
- Germany



