Westfalia anhængertræk aftageligt inkl. TowTec elsæt 13polet specifik - CUPRA LEON
Westfalia anhængertræk aftageligt inkl. TowTec elsæt 13polet specifik - CUPRA LEON
- Anhængertrækvariant: Kugleforbindelse neden fra
- Anhængerlast: 2100 kg
- Kugletryk: 109 kg
- Elsætmodel: Databus
- egnet til CUPRA LEON
- fremstillingsår 09.20 - 07.23
- ca. 90% positive bedømmelser
- Top-kvalitet
- hurtigt leveret
- 1A-rådgivning
- Udelukkelse af model: 2,0l 221 kW
- Der findes pt. ikke en kode til køretøjer fra fremstillingsåret 2024 (fremstillet fra august 2023 eller markeret med det 10. ciffer i VIN = R, S eller T). Tjek køretøjets oplysninger, før du lægger din ordre. Du er velkommen til at kontakte os, hvis du har spørgsmål. Eksempel på VIN: WVWZZZxxxRxxxxxxx
Komplet anhængertræk sæt til din CUPRA LEON: Aftageligt med 13-polet elektrisk sæt Dette komplette sæt består af et aftageligt anhængertræk fra Westfalia samt det nødvendige 13-polede elektriske sæt og forbereder dit køretøj optimalt til alle udfordringer. Anhængertrækket og elektrik, der er udviklet, så de passer nøjagtigt til din CUPRA LEON gør det muligt for dig at trække en trailer op til 2100 kg. Takket være de 109 kg støttelast er det komplette sæt også på bedste vis forberedt til transport af cykler med en af vores cykelholdere. Når det ikke bruges, kan du bare tage kuglehovedet af og opbevare det i bagagerummet.
En syning af køretøjet og registrering i papirerne på din CUPRA LEON er ikke nødvendig. Bilproducentens anvisninger i din instruktionsbog skal følges.
Med dette komplette sæt får du fra den mindste skrue og hen til monteringsvejledningen, alt hvad du skal bruge til at montere et anhængertræk på din CUPRA LEON.
Her finder du monteringsvejledninger på forskellige sprog, afhængig af produktet supplerende monteringshjælp og ekstra billedmateriale, der gør det endnu lettere for dig at montere/påbygge produktet.
-
Cupra LEON (KL1, KU1, KUG)
-
BilmodelEffektFremstillingsår
-
- Bilmodel
- Cupra LEON (KL1, KU1, KUG) 1.4 e-HYBRID
- Effekt
- 150 kW / 204 hk
- Fremstillingsår
- 09.20 -
-
- Bilmodel
- Cupra LEON (KL1, KU1, KUG) 1.4 e-HYBRID
- Effekt
- 180 kW / 245 hk
- Fremstillingsår
- 09.20 -
-
- Bilmodel
- Cupra LEON (KL1, KU1, KUG) 1.5 TSI
- Effekt
- 110 kW / 150 hk
- Fremstillingsår
- 09.22 -
-
- Bilmodel
- Cupra LEON (KL1, KU1, KUG) 2.0 TDI
- Effekt
- 110 kW / 150 hk
- Fremstillingsår
- 11.22 -
-
- Bilmodel
- Cupra LEON (KL1, KU1, KUG) 2.0 TSI
- Effekt
- 140 kW / 190 hk
- Fremstillingsår
- 09.22 -
-
- Bilmodel
- Cupra LEON (KL1, KU1, KUG) 2.0 TSI
- Effekt
- 180 kW / 245 hk
- Fremstillingsår
- 06.21 -
-
Sikker og gennemsigtig: GPSR-kompatible producentoplysninger. I overensstemmelse med den nye EU-GPSR-forordning finder du her alle vigtige oplysninger om producenten af dette produkt. Dette inkluderer kontaktoplysninger, som giver dig direkte adgang til producenten, hvis du har spørgsmål eller problemer. Det er vigtigt for os, at du som kunde altid har adgang til alle relevante oplysninger.
- BoldR Group GmbH
- Am Eichberg Flauer 1
- 07338 Leutenberg / OT Munschwitz
- Thuringia
- Germany
- Westfalia-Automotive GmbH
- Am Sandberg 45
- 33378 Rheda-Wiedenbrück
- Nordrhein-Westfalen
- Germany



