TowTec Kabelsæt 13-polet Brummer universal - SUZUKI SWIFT III
TowTec Kabelsæt 13-polet Brummer universal - SUZUKI SWIFT III
- Frikobling nødvendig: Nej
- Parkeringshjælp-frakobling: Nej
- egnet til SUZUKI SWIFT III
- Fremstillingsår 02.05 - 06.15
- ca. 90% positive bedømmelser
- Top-kvalitet
- hurtigt leveret
- 1A-rådgivning
Dette 13-polede elsæt fra TowTec passer til din SUZUKI SWIFT III . En beskadiget anhængerblinklygte indikeres ved dette 13-polet elsæt med brummer vha. en signaltone.
Vi har en oplysning til dig! For at deaktivere parkeringshjælpen på din SUZUKI SWIFT III ved anhængerdrift skal du betjene knappen på instrumentpanelet. Ifølge producenten TowTec kan dette 13-polet elsæt monteres på time(r). Vores erfaring viser dog, at man bør kalkulere med ca. 1 time(r) til monteringen af elsættet.
For at deaktivere tågebaglygten/tågebaglygterne på din SUZUKI SWIFT III når du bruger anhænger eller cykelholder, skal du bruge udvidelsessættet 190648. Dette tilbehør er nødvendigt, fordi brugen af en cykelholder (lastholder) iht. tysk færdselslov (§49a afs. 9a) ikke er tilladt, hvis ikke bilen har automatisk frakobling af tågebaglygten/tågebaglygterne.
Du har mulighed for at eftermontere anhængerstikdåsen til anvendelse af elektriske forbrugere ved anhængerdrift (permanent plus) eller eventuelt til opladning af et anhængerbatteri (ladeledning). Til permanent plus-funktionen er det nødvendigt med udvidelsessættet 107650. Med udvidelsessættet 139243, der fås separat, findes der en kombineret eftermonteringsløsning til permanent plus og ladeledning.
Her finder du monteringsvejledninger på forskellige sprog, afhængig af produktet supplerende monteringshjælp og ekstra billedmateriale, der gør det endnu lettere for dig at montere/påbygge produktet.
Suzuki, som er mere kendt for mærkets motorcykler, producerer også personbiler og påhængsmotorer. For motorcyklernes vedkommende er Suzuki den største eksportør på verdensplan. En betragtelig andel af Suzukis produktion er fremstilling af personbiler for andre producenter, da det er mere rentabelt end at udvikle egne modeller, SUZUKI har en lille aktiepost i Suzuki.
-
Suzuki SWIFT III (MZ, EZ)
-
BilmodelEffektFremstillingsår
-
- Bilmodel
- Suzuki SWIFT III (MZ, EZ) 1.2 (ZC71S)
- Effekt
- 66 kW / 90 hk
- Fremstillingsår
- 04.08 - 12.10
-
- Bilmodel
- Suzuki SWIFT III (MZ, EZ) 1.3 (RS413, ZC11S)
- Effekt
- 67 kW / 91 hk
- Fremstillingsår
- 02.05 - 06.15
-
- Bilmodel
- Suzuki SWIFT III (MZ, EZ) 1.3 (RS413, ZC11S)
- Effekt
- 68 kW / 92 hk
- Fremstillingsår
- 02.05 - 06.12
-
- Bilmodel
- Suzuki SWIFT III (MZ, EZ) 1.3 DDiS (RS413D)
- Effekt
- 51 kW / 69 hk
- Fremstillingsår
- 08.05 - 06.12
-
- Bilmodel
- Suzuki SWIFT III (MZ, EZ) 1.3 DDiS (RS413D)
- Effekt
- 55 kW / 75 hk
- Fremstillingsår
- 08.05 - 12.11
-
- Bilmodel
- Suzuki SWIFT III (MZ, EZ) 1.3 LPG (RS 413)
- Effekt
- 68 kW / 92 hk
- Fremstillingsår
- 09.08 - 12.10
-
- Bilmodel
- Suzuki SWIFT III (MZ, EZ) 1.5 (RS415, ZC21S)
- Effekt
- 75 kW / 102 hk
- Fremstillingsår
- 02.05 - 12.11
-
Sikker og gennemsigtig: GPSR-kompatible producentoplysninger. I overensstemmelse med den nye EU-GPSR-forordning finder du her alle vigtige oplysninger om producenten af dette produkt. Dette inkluderer kontaktoplysninger, som giver dig direkte adgang til producenten, hvis du har spørgsmål eller problemer. Det er vigtigt for os, at du som kunde altid har adgang til alle relevante oplysninger.
- BoldR Group GmbH
- Am Eichberg Flauer 1
- 07338 Leutenberg / OT Munschwitz
- Thuringia
- Germany



