Menu
Vælg køretøj for at sikre, at produktet passer.
Vælg et køretøj
Produkt-nr.: 220788-45012-1

Tagbøjler Thule SlideBar - PORSCHE PANAMERA

Produkt-nr.: 220788-45012-1

Tagbøjler Thule SlideBar - PORSCHE PANAMERA

  • Nyttelast: 60 kg
  • Tagtype: uden særlig lastholderfastgørelse
  • Form: Aluminiumprofil (udtrækkelig)
  • Farve: sølv
  • Antal tagbøjler: 2
  • egnet til PORSCHE PANAMERA
  • Fremstillingsår 06.23 -
Thule
3.386,99 kr.
inkl. 25% moms ekskl. forsendelse- somkostninger fra 87,50 kr.
Kan leveres fra 21.06.2026
Meddelelse om tilgængelighed
  • ca. 90% positive bedømmelser
  • Top-kvalitet
  • hurtigt leveret
  • 1A-rådgivning
Datablad
Producent
Thule
Serie
SlideBar
Tagtype
uden særlig lastholderfastgørelse
Nyttelast
60 kg
Materiale
Aluminium
Form
Aluminiumprofil (udtrækkelig)
Farve
sølv
Vægt
13,10 kg
aflåselig
Ja
Tagbøjlens længde
1.440 mm
Tagbøjleprofil (bredde - højde)
50 x 63 mm
T-not-adapter kan anvendes
Ja
T-not bredde
20 mm
Antal tagbøjler
2
Maksimal hastighed (km/t) 1
130 km/h
1 Overhold gældende love.
Produktoplysninger

Thule SlideBar - innovativ og enkel at håndtere

Thule SlideBar er den eneste tagbøjle, der kan trækkes ud. Stængerne kan på begge sider af bilen trækkes 600 mm sideværts ud. Det vil sige, at siden på din PORSCHE PANAMERA på grund af afstanden til bilen er beskyttet mod læsse- og losseskader, og du kan bekvemt læsse lastholderen fra kantstenen med f.eks. cykler eller andet gods, der skal transporteres. Så slipper du for at skulle strække dig helt ind til midten af bilens tag. Når det hele er forsvaligt anbragt, skubber du tagbøjlen tilbage i udgangsposition. Takket være den innovative T-not, der kan skjules, kan tilbehør som tagboks og cykelholder let monteres.

Denne tagbøjle er udviklet specielt til din bil uden en særlig tagbøjlefastgørelse (f.eks. uden fastgørelsespunkter, tagrende, T-profiler og tagræling).

Slidebar fra den svenske mærkeproducent Thule overbeviser med en enkel håndtering, et vellykket design og en fremragende kvalitet. Lige som alle Thule-produkter har SlideBar til PORSCHE PANAMERA også undergået de strenge sikkerheds- og kvalitetstests hos producenten og opfylder dermed kravene i City-Crash-standarden.

Afhængigt af afstanden mellem de monterede tagholdere og bilens tag, kan det begrænser brug af ​​soltag.

Køb den perfekte tagholder til dit næste eventyr nu – robust, pålidelig og nem at montere. Perfekt til rejser, camping og transport – bestil i dag og få maksimal fleksibilitet og komfort!

Tilbehør der passer til Tagbøjler Thule SlideBar (6)
    Monteringsvejledninger

    Her finder du monteringsvejledninger på forskellige sprog, afhængig af produktet supplerende monteringshjælp og ekstra billedmateriale, der gør det endnu lettere for dig at montere/påbygge produktet.

    Bedømmelser
    • (0)
    • (0)
    • (0)
    • (0)
    • (0)
    Bedøm dette produkt!

    På dette tidspunkt har du mulighed for at videregive dine meninger og erfaringer om dette produkt. Du giver værdifuld information til andre interesserede parter, når du køber.

    For dette produkt findes der endnu ingen bedømmelse

    Her har du mulighed for at dokumentere dine meninger og erfaringer med dette produkt.
    Du giver på den måde andre kunder værdifulde oplysninger ved købet.

    passende køretøjer

    Porsche, som er grundlagt i 1931 står som ingen anden virksomhed for sportskøretøjer og motorsport. Virksomhedens hovedsæde ligger i den tyske metropol Zuffenhausen. Porsche tilhører Volkswagen AG og beskæftiger flere end 15.000 medarbejdere.

    • Porsche PANAMERA (976)
      • Bilmodel
        Effekt
        Fremstillingsår
      • Bilmodel
        Porsche PANAMERA (976) 2.9 (YAAAA1, YABAA1)
        Effekt
        260 kW / 354 hk
        Fremstillingsår
        06.23 -
      • Bilmodel
        Porsche PANAMERA (976) 2.9 4 (YAABA1)
        Effekt
        260 kW / 354 hk
        Fremstillingsår
        06.23 -
      • Bilmodel
        Porsche PANAMERA (976) 2.9 4 E-Hybrid (YABBE1, YAABE1)
        Effekt
        346 kW / 470 hk
        Fremstillingsår
        06.23 -
      • Bilmodel
        Porsche PANAMERA (976) 2.9 4S E-Hybrid (YAADZ1)
        Effekt
        400 kW / 544 hk
        Fremstillingsår
        02.24 -
      • Bilmodel
        Porsche PANAMERA (976) 4.0 GTS (YAADG1)
        Effekt
        368 kW / 500 hk
        Fremstillingsår
        07.24 -
      • Bilmodel
        Porsche PANAMERA (976) 4.0 Turbo E-Hybrid (YAAFF1, YABFF1)
        Effekt
        500 kW / 680 hk
        Fremstillingsår
        02.24 -
      • Bilmodel
        Porsche PANAMERA (976) 4.0 Turbo S E-Hybrid (YABFH1, YAAFH1)
        Effekt
        575 kW / 782 hk
        Fremstillingsår
        07.24 -
    Oplysninger fra producenten

    Sikker og gennemsigtig: GPSR-kompatible producentoplysninger. I overensstemmelse med den nye EU-GPSR-forordning finder du her alle vigtige oplysninger om producenten af dette produkt. Dette inkluderer kontaktoplysninger, som giver dig direkte adgang til producenten, hvis du har spørgsmål eller problemer. Det er vigtigt for os, at du som kunde altid har adgang til alle relevante oplysninger.

    Adresse
    • Thule Sweden AB
    • Box 69
    • 335 04 Hillerstorp
    • Jönköpings län
    • Sweden