Tagbøjler Menabo Omega Plus - SUZUKI BALENO
Tagbøjler Menabo Omega Plus - SUZUKI BALENO
- Nyttelast: 50 kg
- Tagtype: uden særlig lastholderfastgørelse
- Form: Aluminiumprofil (vingeformet)
- Farve: sølv
- Antal tagbøjler: 2
- egnet til SUZUKI BALENO
- Fremstillingsår 02.16 -
- ca. 90% positive bedømmelser
- Top-kvalitet
- hurtigt leveret
- 1A-rådgivning
Menabo Omega Plus - aerodynamisk, robust og ideel til effektiv transport på din SUZUKI BALENO.
Tagholderen Menabo Omega Plus kombinerer moderne design og funktionalitet. Denne tagholder er lavet af kvalitetsaluminium og tilbyder både ekstrem lethed og stabilitet, samt en aerodynamisk vingeform, der reducerer luftmodstand og minimerer vindstøj. Den praktiske T-skinne gør det nemt at montere tilbehør, mens det moderne design giver din SUZUKI BALENO et elegant, sporty look.
Denne tagbøjle er udviklet specielt til din bil uden en særlig tagbøjlefastgørelse (f.eks. uden fastgørelsespunkter, tagrende, T-profiler og tagræling).
Ved hjælp af tilbehørsartiklen 136418, som du bestille direkte til medlevering, kan tagbøjlen låses.
Perfekt til nem transport af bagage, cykler og anden bagage – Menabo Omega Plus er den perfekte løsning for alle, der elsker stil, effektivitet og alsidighed.
Praktiske tillægsprodukter til tagholderen Menabo Omega Plus ses under "Passende tilbehør" – som sikrer endnu større fleksibilitet og optimal brug!
Lastholderen er ikke egnet til brug med tagtelte.
Afhængigt af afstanden mellem de monterede tagholdere og bilens tag, kan det begrænser brug af soltag.
Køb den perfekte tagholder til dit næste eventyr nu – robust, pålidelig og nem at montere. Perfekt til rejser, camping og transport – bestil i dag og få maksimal fleksibilitet og komfort!
Her finder du monteringsvejledninger på forskellige sprog, afhængig af produktet supplerende monteringshjælp og ekstra billedmateriale, der gør det endnu lettere for dig at montere/påbygge produktet.
Suzuki, som er mere kendt for mærkets motorcykler, producerer også personbiler og påhængsmotorer. For motorcyklernes vedkommende er Suzuki den største eksportør på verdensplan. En betragtelig andel af Suzukis produktion er fremstilling af personbiler for andre producenter, da det er mere rentabelt end at udvikle egne modeller, SUZUKI har en lille aktiepost i Suzuki.
-
Suzuki BALENO (FW, EW)
-
BilmodelEffektFremstillingsår
-
- Bilmodel
- Suzuki BALENO (FW, EW) 1.0 (A1K310)
- Effekt
- 82 kW / 111 hk
- Fremstillingsår
- 02.16 -
-
- Bilmodel
- Suzuki BALENO (FW, EW) 1.2
- Effekt
- 67 kW / 91 hk
- Fremstillingsår
- 02.16 -
-
- Bilmodel
- Suzuki BALENO (FW, EW) 1.2 (A1K412)
- Effekt
- 66 kW / 90 hk
- Fremstillingsår
- 02.16 -
-
- Bilmodel
- Suzuki BALENO (FW, EW) 1.2 Hybrid (A1K412)
- Effekt
- 66 kW / 90 hk
- Fremstillingsår
- 02.16 -
-
- Bilmodel
- Suzuki BALENO (FW, EW) 1.4
- Effekt
- 68 kW / 92 hk
- Fremstillingsår
- 06.16 -
-
Sikker og gennemsigtig: GPSR-kompatible producentoplysninger. I overensstemmelse med den nye EU-GPSR-forordning finder du her alle vigtige oplysninger om producenten af dette produkt. Dette inkluderer kontaktoplysninger, som giver dig direkte adgang til producenten, hvis du har spørgsmål eller problemer. Det er vigtigt for os, at du som kunde altid har adgang til alle relevante oplysninger.
- FLLI MENABÒ SRL
- Via 8 Marzo 3
- 42025 Cavriago
- Emilia-Romagna
- Italy



