Erich Jaeger Kabelsæt 7-polet Top-Tronic specifik - RENAULT KOLEOS I
Erich Jaeger Kabelsæt 7-polet Top-Tronic specifik - RENAULT KOLEOS I
- Frikobling nødvendig: Nej
- Parkeringshjælp-frakobling: Nej
- egnet til RENAULT KOLEOS I
- Fremstillingsår 09.08 - 02.17
.png)
- ca. 90% positive bedømmelser
- Top-kvalitet
- hurtigt leveret
- 1A-rådgivning
Det 7-polet elsæt specifikt til din RENAULT KOLEOS I fremstilles af producenten Erich Jaeger. Med dette 7-polet Top-Tronic elsæt vil du på pålidelig måde blive gjort opmærksom på en defekt anhængerblinklygte. Ved din bils integrerede blinklyskontrollampe øges blinkfrekvensen i dette tilfælde.
Vores tip! Hvis din RENAULT KOLEOS I er udstyret med parkeringshjælp, kan du slå den fra med en knap på instrumentbrættet, når du kører med anhænger. Dette kabelsæt udmærker sig ved en førsteklasses køretøjsspecifik stikforbindelse med tilpassede kabellængder og -farver og en detaljeret RENAULT KOLEOS I-monteringsvejledning. Elsættet monteres udelukkende i bagagerummet. Det er en forudsætning, at konstant strøm (klemme 30) til anhængerstyreenheden i bilens bagende er til rådighed. I din RENAULT KOLEOS I er der allerede en kabelgennemføring, der benyttes af dette køretøjsspecifikke 7-polet elsæt. Det kan således undgås at bore i bilens bagpanel. Producenten Erich Jaeger angiver en monteringstid på 1.5 time(r) for dette 7-polet elsæt. Takket være vores mangeårige erfaring med montering af elsæt anbefaler vi dog at afsætte 2 time(r) til monteringen.
Alle vigtige oplysninger om muligheden for at eftermontere dette Erich Jaeger elsæt kan du finde i bilens instruktionsbog. Her er der også specifikke anmærkninger og krav fra RENAULT.
Her finder du monteringsvejledninger på forskellige sprog, afhængig af produktet supplerende monteringshjælp og ekstra billedmateriale, der gør det endnu lettere for dig at montere/påbygge produktet.
Siden Renault indgik en strategisk alliance med Nissan, har "Renault-Nissan" været en af verdens største automobilkoncerner. Den traditionsrige franske automobilproducent Renault har over 125.000 medarbejdere på verdensplan og er grundlagt i 1898.
-
Renault KOLEOS I (HY_)
-
BilmodelEffektFremstillingsår
-
- Bilmodel
- Renault KOLEOS I (HY_) 2.0 dCi
- Effekt
- 127 kW / 173 hk
- Fremstillingsår
- 07.13 -
-
- Bilmodel
- Renault KOLEOS I (HY_) 2.0 dCi (HY0K)
- Effekt
- 110 kW / 150 hk
- Fremstillingsår
- 09.08 -
-
- Bilmodel
- Renault KOLEOS I (HY_) 2.0 dCi 4x4 (HY0B)
- Effekt
- 127 kW / 173 hk
- Fremstillingsår
- 09.08 -
-
- Bilmodel
- Renault KOLEOS I (HY_) 2.0 dCi 4x4 (HY0K)
- Effekt
- 110 kW / 150 hk
- Fremstillingsår
- 09.08 -
-
- Bilmodel
- Renault KOLEOS I (HY_) 2.5 (HY0C, HY0N)
- Effekt
- 126 kW / 171 hk
- Fremstillingsår
- 09.08 -
-
- Bilmodel
- Renault KOLEOS I (HY_) 2.5 4x4 (HY0C, HY0N)
- Effekt
- 126 kW / 171 hk
- Fremstillingsår
- 09.08 -
-