ECS Kabelsæt 7-polet Databus specifik - CUPRA ATECA
ECS Kabelsæt 7-polet Databus specifik - CUPRA ATECA
- Frikobling nødvendig: Ja
- Parkeringshjælp-frakobling: Ja
- egnet til CUPRA ATECA
- Fremstillingsår 09.18 -

- ca. 90% positive bedømmelser
- Top-kvalitet
- hurtigt leveret
- 1A-rådgivning
Dette specifikke 7-polet elsæt til din CUPRA ATECA er fremstillet af producenten ECS. Det er utroligt let at håndtere dette 7-polet elsæt: Det registreres af databussystemet i din CUPRA ATECA, og efter kodning er bilen klar til at køre med anhænger. Fra nu af giver elsættet dig besked via bilens eget system, hvis belysningen på anhængeren skulle være defekt.
Ved hjælp af dette 7 polede CAN-bus modul elsæt reguleres frakoblingen af den fabriksmonterede parkeringshjælp på din CUPRA ATECA automatisk. Dette elsæt monteres i bagagerummet, og der er her brug for konstant strøm (klemme 30) til anhængerstyreenheden bag i bilen. I din CUPRA ATECA er der allerede en kabelgennemføring, der benyttes af dette køretøjsspecifikke 7-polet elsæt. Det kan således undgås at bore i bilens bagpanel.
- ved anhængertræk-forberedelsen drejer det sig om en anhængerstyreenhed, der er placeret bag ved den venstre sidebeklædning i bagagerummet (PR-kode 1D8)
- Trækanordning: til køretøjer forberedt til anhængertræk
Her finder du monteringsvejledninger på forskellige sprog, afhængig af produktet supplerende monteringshjælp og ekstra billedmateriale, der gør det endnu lettere for dig at montere/påbygge produktet.
-
Cupra ATECA (KH7, KHP)
-
BilmodelEffektFremstillingsår
-
- Bilmodel
- Cupra ATECA (KH7, KHP) 2.0 TSI 4Drive
- Effekt
- 221 kW / 300 hk
- Fremstillingsår
- 09.18 -
-
- Bilmodel
- Cupra ATECA (KH7, KHP) 2.0 TSI 4Drive
- Effekt
- 221 kW / 300 hk
- Fremstillingsår
- 07.20 -
-
- Bilmodel
- Cupra ATECA (KH7, KHP) 2.0 TSI 4Drive
- Effekt
- 257 kW / 349 hk
- Fremstillingsår
- 05.20 -
-