ECS Kabelsæt 13-polet Relæ specifik - ISUZU D-MAX II Chassis
ECS Kabelsæt 13-polet Relæ specifik - ISUZU D-MAX II Chassis
- Frikobling nødvendig: Nej
- Parkeringshjælp-frakobling: Nej
- egnet til ISUZU D-MAX II Chassis
- Fremstillingsår 06.12 -

- ca. 90% positive bedømmelser
- Top-kvalitet
- hurtigt leveret
- 1A-rådgivning
Dette 13-polet elsæt fra ECS leveres specifikt til din ISUZU D-MAX II Chassis . Anhængerblinklygternes funktion bliver med dette 13-polet-relækabelsæt vist på instrumentbrættet via bilens egen anhængerkontrollampe (C2).
Vi har en oplysning til dig! For at deaktivere parkeringshjælpen på din ISUZU D-MAX II Chassis ved anhængerdrift skal du betjene knappen på instrumentpanelet. Den brugervenlige ISUZU D-MAX II Chassis-monteringsvejledning, den førsteklasses køretøjsspecifikke stikforbindelse og de til bilen afstemte kabellængder og -farver er de vigtigste fordele ved dette elsæt. Du skal ikke bore hul i bilens bagpanel for at montere dette køretøjsspecifikke 13-polet elsæt. I bagenden af din ISUZU D-MAX II Chassis er der allerede en passende kabelgennemføring, der kan benyttes til det. Monteringen af dette 13-polet elsæt er meget enkel og kræver ifølge producenten ECS ca. 1 time(r). På basis af erfaringer tilråder vi dog, at man regner med ca. 1.5 time(r) til monteringen.
Her finder du monteringsvejledninger på forskellige sprog, afhængig af produktet supplerende monteringshjælp og ekstra billedmateriale, der gør det endnu lettere for dig at montere/påbygge produktet.
Pickupper og terrængående køretøjer hører til den japanske producent Isuzus populæreste modeller. Isuzu fremstiller fortrinsvis på licens og efter den kendte "rebadged"-metode køretøjer til Suzuki, GM, Honda, Toyota og Subaru. Derimod produceres der kun sjældent egne modeller.
-
Isuzu D-MAX II Chassis (TFR, TFS)
-
BilmodelEffektFremstillingsår
-
- Bilmodel
- Isuzu D-MAX II Chassis (TFR, TFS) 2.5 CRDi
- Effekt
- 58 kW / 79 hk
- Fremstillingsår
- 06.12 -
-
- Bilmodel
- Isuzu D-MAX II Chassis (TFR, TFS) 2.5 CRDi
- Effekt
- 120 kW / 163 hk
- Fremstillingsår
- 06.12 -
-
- Bilmodel
- Isuzu D-MAX II Chassis (TFR, TFS) 2.5 CRDi 4WD
- Effekt
- 120 kW / 163 hk
- Fremstillingsår
- 06.12 -
-