AUTO-HAK anhængertræk för fyrkantsfäste inkl. TowTec elsæt 13polet universal - TOYOTA HIGHLANDER / KLUGER
AUTO-HAK anhængertræk för fyrkantsfäste inkl. TowTec elsæt 13polet universal - TOYOTA HIGHLANDER / KLUGER
- Anhængertrækvariant: med 2-huls-flangekugle
- Anhængerlast: 3500 kg
- Kugletryk: 140 kg
- egnet til TOYOTA HIGHLANDER / KLUGER
- fremstillingsår 06.00 - 05.07
- ca. 90% positive bedømmelser
- Top-kvalitet
- hurtigt leveret
- 1A-rådgivning
- passer ikke til omstillede US-importbiler (gule blinklygter) med stelstyret belysning; til disse skal det universelle elsæt til US-importbiler anvendes
- Trækanordning: til køretøjer med monteret firkantholder
Komplet sæt med anhængertræk til din TOYOTA HIGHLANDER / KLUGER: med 2-huls flangekugle inklusive 13-polet elektrisk sæt Dette komplette sæt består af et trækbeslag fra AUTO-HAK og det nødvendige 13-polede elektriske sæt og forbereder dit køretøj optimalt til alle udfordringer.
Køretøjet skal ikke synes efter montering af det komplette sæt. Registrering i papirerne på din TOYOTA HIGHLANDER / KLUGER bortfalder også. Følg venligst bilproducentens anvisninger i din instruktionsbog. Parkeringssensorernes måleområde kan blive forstyrret, hvis 2-huls-anhængerbukken registreres som en forhindring ved bakning. Vi anbefaler montering af et aftageligt anhængertræk, hvis din bil er udstyret med parkeringssensorer.
Fra den mindste skrue til den detaljerede monteringsvejledning får du med dette komplette sæt alt, hvad du har brug for til at montere et anhængertræk på din TOYOTA HIGHLANDER / KLUGER.
Her finder du monteringsvejledninger på forskellige sprog, afhængig af produktet supplerende monteringshjælp og ekstra billedmateriale, der gør det endnu lettere for dig at montere/påbygge produktet.
Toyota regnes med sine over 300.000 ansatte for at være førende på automobilmarkedet i dag. Koncernen har et strategisk samarbejde med Subaru og Isuzu, mens Daihatsu, Hino, Lexus og Scion hører til dens egen portefølje.
-
Toyota HIGHLANDER / KLUGER (_U2_)
-
BilmodelEffektFremstillingsår
-
- Bilmodel
- Toyota HIGHLANDER / KLUGER (_U2_) 2.4 (ACU20_)
- Effekt
- 115 kW / 156 hk
- Fremstillingsår
- 06.00 - 05.07
-
- Bilmodel
- Toyota HIGHLANDER / KLUGER (_U2_) 2.4 (ACU20_)
- Effekt
- 116 kW / 158 hk
- Fremstillingsår
- 09.00 - 05.07
-
- Bilmodel
- Toyota HIGHLANDER / KLUGER (_U2_) 2.4 4WD (ACU25_)
- Effekt
- 115 kW / 156 hk
- Fremstillingsår
- 06.00 - 09.03
-
- Bilmodel
- Toyota HIGHLANDER / KLUGER (_U2_) 2.4 4WD (ACU25_, ACU25R)
- Effekt
- 118 kW / 160 hk
- Fremstillingsår
- 06.00 - 09.03
-
- Bilmodel
- Toyota HIGHLANDER / KLUGER (_U2_) 3.0 (MCU20_)
- Effekt
- 164 kW / 223 hk
- Fremstillingsår
- 11.00 - 04.07
-
- Bilmodel
- Toyota HIGHLANDER / KLUGER (_U2_) 3.0 4WD (MCU25_, MCU25R)
- Effekt
- 164 kW / 223 hk
- Fremstillingsår
- 11.00 - 07.03
-
- Bilmodel
- Toyota HIGHLANDER / KLUGER (_U2_) 3.3 (MCU23_, MCU23R)
- Effekt
- 171 kW / 233 hk
- Fremstillingsår
- 08.03 - 05.07
-
- Bilmodel
- Toyota HIGHLANDER / KLUGER (_U2_) 3.3 4WD (MCU28_, MCU28R)
- Effekt
- 171 kW / 233 hk
- Fremstillingsår
- 10.03 - 05.07
-
Sikker og gennemsigtig: GPSR-kompatible producentoplysninger. I overensstemmelse med den nye EU-GPSR-forordning finder du her alle vigtige oplysninger om producenten af dette produkt. Dette inkluderer kontaktoplysninger, som giver dig direkte adgang til producenten, hvis du har spørgsmål eller problemer. Det er vigtigt for os, at du som kunde altid har adgang til alle relevante oplysninger.
- BoldR Group GmbH
- Am Eichberg Flauer 1
- 07338 Leutenberg / OT Munschwitz
- Thuringia
- Germany
- Auto-Hak Sp. z o.o.
- ul.Sloneczna 16K
- 76-200 Slupsk
- Województwo pomorskie
- Poland



