Menu
Vælg køretøj for at sikre, at produktet passer.
Vælg et køretøj
Produkt-nr.: 101252-04838-1

AUTO-HAK Anhængertræk fast med påskruet kuglehoved - HONDA JAZZ II

Produkt-nr.: 101252-04838-1

AUTO-HAK Anhængertræk fast med påskruet kuglehoved - HONDA JAZZ II

  • Anhængerlast: 1000 kg
  • Kugletryk: 70 kg
  • egnet til HONDA JAZZ II
  • Fremstillingsår 03.02 - 10.08
AUTO-HAK
Du får 10% rabat
før 1.508,99 kr. 1.358,09 kr.
inkl. 25% moms ekskl. forsendelse- somkostninger fra 87,50 kr.
på lager
  • ca. 90% positive bedømmelser
  • Top-kvalitet
  • hurtigt leveret
  • 1A-rådgivning
Datablad
Producent
AUTO-HAK
Anhængertræktype
fast
Anhængertrækvariant
med påskruet kuglehoved
Montagetid 1
3,0 h
Kugletryk 2
70 kg
Anhængerlast 3
1.000 kg
D-værdi
5,84 kN
Kontrolmærke
E20-55R-01 0917
Bearbejdning af kofanger nødvendig
Ja
Bearbejdning i det synlige område
med synlig udskæring til kofanger
Kofangerafdækning medfølger
Nej
Afmontering af kofanger nødvendig
Ja
Stikdåseholder kan klappes ned
Nej
inkl. Elsæt
Nej
Egnet til cykelholder / lastholder
Ja
Vægt
14,40 kg
1 De angivne monteringstider for anhængertræk og kabelsæt refererer udelukkende til den egentlige påbygning/montering af det pågældende produkt. Nødvendige ekstraarbejder, som f.eks. aftagning af kofangeren kan variere meget fra køretøj til køretøj og er derfor ikke medtaget i vores tidsangivelse.
2 den maksimale støttelast afhænger af køretøjsproducenten og kan være lavere, hvis det er nødvendigt
3 den maksimale anhængerlast afhænger af køretøjets samlede vægt og kan derfor være lavere
Produktoplysninger

Dette faste anhængertræk med det påskruede kuglehoved til din HONDA JAZZ II fremstilles af varemærkeproducenten AUTO-HAK. Takket være den lange levetid og den lave pris er dette anhængertræk det rigtige valg for den prisbevidste eller den flittige bruger.

Kendetegnet på dette anhængertræk er en anhængerlast på maksimalt 1000 kg og et kugletryk på 70 kg. AUTO-HAK har angivet D-værdien til 5.84 kN.

Kofangeren skal udskæres i det synlige område. En skæreskabelon eller målene til udskæring af kofangeren kan du finde i monteringsvejledningen.

Dette HONDA JAZZ II anhængertræk er beregnet til at bære en cykelholder. Tilbud på dette finder du i kategorien "Cykelholdere".

Til dette produkt modtager du en udførlig monteringsvejledning fra producenten AUTO-HAK. En moderne proces med overfladecoating bevirker, at der påføres en særlig, permanent plast-pulverlak på anhængertrækkets metaloverflade vha. elektrostatisk opladning og termisk effekt. Det er således pulverlakeret, hvilket betyder, at det er beskyttet mod korrosion, og at overfladen kan tåle hård belastning.

Det faste anhængertræks kuglehoved kan påvirke parkeringshjælpens sensorer. Hvis kuglehovedet er inde i registreringsområdet, kan det være en permanent hindring ved bakning. Læs anvisninger og forskrifter fra producenten vedrørende eftermontering af anhængertræk i køretøjets instruktionsbog.

Monteringsvejledninger

Her finder du monteringsvejledninger på forskellige sprog, afhængig af produktet supplerende monteringshjælp og ekstra billedmateriale, der gør det endnu lettere for dig at montere/påbygge produktet.

Bedømmelser
  • (0)
  • (0)
  • (0)
  • (0)
  • (0)
Bedøm dette produkt!

På dette tidspunkt har du mulighed for at videregive dine meninger og erfaringer om dette produkt. Du giver værdifuld information til andre interesserede parter, når du køber.

For dette produkt findes der endnu ingen bedømmelse

Her har du mulighed for at dokumentere dine meninger og erfaringer med dette produkt.
Du giver på den måde andre kunder værdifulde oplysninger ved købet.

passende køretøjer

Honda er en japansk automobilproducent med hovedsæde i Tokyo og er grundlagt i 1948. Hondas produktpalet omfatter biler, påhængsmotorer og motorcykler - med sidstnævnte har virksomheden ikke mindst succes inden for motorsport. Siden grundlæggelsen er det lykkedes Honda at forblive uafhængig og ikke at benytte sig af investormidler eller fusionere med andre producenter.

  • Honda JAZZ II (GD_, GE3, GE2)
    • Bilmodel
      Effekt
      Fremstillingsår
    • Bilmodel
      Honda JAZZ II (GD_, GE3, GE2) 1.2 i-DSI (GD5, GE2)
      Effekt
      57 kW / 78 hk
      Fremstillingsår
      03.02 - 07.08
    • Bilmodel
      Honda JAZZ II (GD_, GE3, GE2) 1.3 iDSi (GD1)
      Effekt
      61 kW / 83 hk
      Fremstillingsår
      03.02 - 07.08
    • Bilmodel
      Honda JAZZ II (GD_, GE3, GE2) 1.3 iDSi (GD1)
      Effekt
      63 kW / 86 hk
      Fremstillingsår
      03.02 - 09.07
    • Bilmodel
      Honda JAZZ II (GD_, GE3, GE2) 1.3 iDSi (GD2)
      Effekt
      63 kW / 86 hk
      Fremstillingsår
      03.02 - 09.07
    • Bilmodel
      Honda JAZZ II (GD_, GE3, GE2) 1.4
      Effekt
      59 kW / 80 hk
      Fremstillingsår
      12.06 - 10.08
    • Bilmodel
      Honda JAZZ II (GD_, GE3, GE2) 1.4 iDSI (GE3, GD1)
      Effekt
      61 kW / 83 hk
      Fremstillingsår
      12.06 - 10.08
    • Bilmodel
      Honda JAZZ II (GD_, GE3, GE2) 1.5 VTEC (GD3)
      Effekt
      81 kW / 110 hk
      Fremstillingsår
      04.02 - 07.08
    • Bilmodel
      Honda JAZZ II (GD_, GE3, GE2) 1.5 iDSi (GD3)
      Effekt
      66 kW / 90 hk
      Fremstillingsår
      01.04 - 12.06
    • Bilmodel
      Honda JAZZ II (GD_, GE3, GE2) 1.7
      Effekt
      92 kW / 125 hk
      Fremstillingsår
      10.03 - 09.07
Oplysninger fra producenten

Sikker og gennemsigtig: GPSR-kompatible producentoplysninger. I overensstemmelse med den nye EU-GPSR-forordning finder du her alle vigtige oplysninger om producenten af dette produkt. Dette inkluderer kontaktoplysninger, som giver dig direkte adgang til producenten, hvis du har spørgsmål eller problemer. Det er vigtigt for os, at du som kunde altid har adgang til alle relevante oplysninger.

Adresse
  • Auto-Hak Sp. z o.o.
  • ul.Sloneczna 16K
  • 76-200 Slupsk
  • Województwo pomorskie
  • Poland