AUTO-HAK anhængertræk fast inkl. TowTec elsæt 13polet specifik - RENAULT SCENIC E-TECH PHASE I
AUTO-HAK anhængertræk fast inkl. TowTec elsæt 13polet specifik - RENAULT SCENIC E-TECH PHASE I
- Anhængertrækvariant: med påskruet kuglehoved
- Anhængerlast: 1400 kg
- Kugletryk: 75 kg
- Elsætmodel: Top-Tronic
- egnet til RENAULT SCENIC E-TECH PHASE I
- fremstillingsår 11.23 -
- ca. 90% positive bedømmelser
- Top-kvalitet
- hurtigt leveret
- 1A-rådgivning
Komplet fast anhængertræk sæt med 13-polet elektrisk sæt til dit valgte køretøj RENAULT SCENIC E-TECH PHASE I
Med dette komplette sæt, der består af et fast anhængertræk fra AUTO-HAK og det nødvendige 13-polede elektriske sæt, er du godt forberedt på alle udfordringer. Anhængertrækket og elektrik, der er udviklet så det passer nøjagtigt til din RENAULT SCENIC E-TECH PHASE I giver dig mulighed for at trække en trailer op til 1400 kg. Takket være 75 kg støttelast er det komplette sæt også på bedste vis forberedt til transport af cykler med en af vores cykelholdere.
En syning af køretøjet og registrering i papirerne på din RENAULT SCENIC E-TECH PHASE I er ikke nødvendig. De anvisninger fra bilproducenten der gives i din instruktionsbog, skal du følge. Det er muligt, at anhængertrækkets kuglehoved sidder i registreringsområdet for parkeringshjælpens sensorer og derved bliver opfattet som en permanent forhindring ved bakning. Hvis din bil er udstyret med parkeringshjælp, anbefaler vi, at du monterer et aftageligt anhængertræk.
Med dette komplette sæt får du, begyndende med den mindste skrue og hen til monteringsvejledningen, alt hvad du har brug for til at montere et anhængertræk på din RENAULT SCENIC E-TECH PHASE I.
Her finder du monteringsvejledninger på forskellige sprog, afhængig af produktet supplerende monteringshjælp og ekstra billedmateriale, der gør det endnu lettere for dig at montere/påbygge produktet.
Renault er en stor, fransk personbilproducent. Efter den strategiske alliance med Nissan er "Renault-Nissan" blevet en af verdens største automobilproducenter. Renault selv er grundlagt i 1898 og har flere end 125.000 medarbejdere på verdensplan.
-
Renault SCENIC E-TECH PHASE I
-
BilmodelEffektFremstillingsår
-
- Bilmodel
- Renault SCENIC E-TECH PHASE I EV60
- Effekt
- 125 kW / 170 hk
- Fremstillingsår
- 11.23 -
-
- Bilmodel
- Renault SCENIC E-TECH PHASE I EV87
- Effekt
- 160 kW / 218 hk
- Fremstillingsår
- 11.23 -
-
Sikker og gennemsigtig: GPSR-kompatible producentoplysninger. I overensstemmelse med den nye EU-GPSR-forordning finder du her alle vigtige oplysninger om producenten af dette produkt. Dette inkluderer kontaktoplysninger, som giver dig direkte adgang til producenten, hvis du har spørgsmål eller problemer. Det er vigtigt for os, at du som kunde altid har adgang til alle relevante oplysninger.
- BoldR Group GmbH
- Am Eichberg Flauer 1
- 07338 Leutenberg / OT Munschwitz
- Thuringia
- Germany
- Auto-Hak Sp. z o.o.
- ul.Sloneczna 16K
- 76-200 Slupsk
- Województwo pomorskie
- Poland



