Menu
Vælg køretøj for at sikre, at produktet passer.
Vælg et køretøj
Produkt-nr.: 135761-06454-1

GDW Anhængertræk aftageligt Kuglehovedet sat i bagfra - DAIHATSU CUORE VII

Produkt-nr.: 135761-06454-1

GDW Anhængertræk aftageligt Kuglehovedet sat i bagfra - DAIHATSU CUORE VII

  • Anhængerlast: 600 kg
  • Kugletryk: 50 kg
  • egnet til DAIHATSU CUORE VII
  • Fremstillingsår 12.06 -
GDW
Du sparer 18%
Uforbindende pris 4.554,00 kr. 3.733,99 kr.
inkl. 25% moms ekskl. forsendelse- somkostninger fra 87,50 kr.
på lager
  • ca. 90% positive bedømmelser
  • Top-kvalitet
  • hurtigt leveret
  • 1A-rådgivning
Datablad
Producent
GDW
Anhængertræktype
aftageligt
Anhængertrækfastgørelse
Håndtagssystem
Anhængertrækvariant
Kuglehovedet sat i bagfra
Montagetid 1
2,5 h
Kugletryk 2
50 kg
Anhængerlast 3
600 kg
D-værdi
4,20 kN
Kontrolmærke
e6*94/20*0873*00
Kuglehoved kan aflåses
kun aflåseligt med tilbehør
Kuglehovedlås 4
Bearbejdning af kofanger nødvendig
Nej
Kofangerafdækning medfølger
Nej
Afmontering af kofanger nødvendig
Ja
Stikdåseholder kan klappes ned
Nej
inkl. Elsæt
Nej
Egnet til cykelholder / lastholder
Ja
Vægt
18,00 kg
1 De angivne monteringstider for anhængertræk og kabelsæt refererer udelukkende til den egentlige påbygning/montering af det pågældende produkt. Nødvendige ekstraarbejder, som f.eks. aftagning af kofangeren kan variere meget fra køretøj til køretøj og er derfor ikke medtaget i vores tidsangivelse.
2 den maksimale støttelast afhænger af køretøjsproducenten og kan være lavere, hvis det er nødvendigt
3 den maksimale anhængerlast afhænger af køretøjets samlede vægt og kan derfor være lavere
4 Medfølger ikke ved levering.
Produktoplysninger

Dette aftagelige anhængertræk, der er fremstillet af GDW, indsættes bagfra med en enkel håndtagsmekanisme. Det er en gennemprøvet variant til din DAIHATSU CUORE VII . GDW T36 er et enkelt, driftssikkert og holdbart, håndbetjent system med betjeningsgreb. Kuglehalsholderen på T36 fra GDW er fastgjort til basisstativet med to skruer.

Dette anhængertræk kan sikres mod tyveri med ekstraudstyret 218918. Kendetegnet for dette anhængertræk er, at det kan klare et kugletryk på 50 kg og en anhængerlast på op til 600 kg. GDW har angivet D-værdien til 4.2 kN.

Ved montering af anhængertrækket skal kofangeren ikke ændres.

Dette DAIHATSU CUORE VII anhængertræk er beregnet til at bære en cykelholder. Tilbud på dette finder du i kategorien "Cykelholdere".

Producentens detaljerede monteringsvejledning GDW er vedlagt dette produkt. Dette anhængertræk er dyppelakeret. Ved dyppelakering dyppes anhængertrækkene i en særlig modstandsdygtig lak, der beskytter dem mod korrosion.

Bemærk også bilproducentens henvisninger og anvisninger vedr. muligheden for at eftermontere et anhængertræk. Disse oplysninger findes i bilens instruktionsbog.

Tilbehør der passer til GDW Anhængertræk aftageligt Kuglehovedet sat i bagfra (1)
    Monteringsvejledninger

    Her finder du monteringsvejledninger på forskellige sprog, afhængig af produktet supplerende monteringshjælp og ekstra billedmateriale, der gør det endnu lettere for dig at montere/påbygge produktet.

    Bedømmelser
    • (0)
    • (0)
    • (0)
    • (0)
    • (0)
    Bedøm dette produkt!

    På dette tidspunkt har du mulighed for at videregive dine meninger og erfaringer om dette produkt. Du giver værdifuld information til andre interesserede parter, når du køber.

    For dette produkt findes der endnu ingen bedømmelse

    Her har du mulighed for at dokumentere dine meninger og erfaringer med dette produkt.
    Du giver på den måde andre kunder værdifulde oplysninger ved købet.

    passende køretøjer

    Daihatsu, grundlagt i 1907, er en japansk automobilproducent, som har specialiseret sig i minibiler. Virksomheden har tilhørt Toyota-gruppen siden 1998. Daihatsu-modellerne er ganske vist mest kendt i Asien, men også i Europa er der mulighed for at komme ind på interessante afsætningsmarkeder.

    • Daihatsu CUORE VII (L275_, L285_, L276_)
      • Bilmodel
        Effekt
        Fremstillingsår
      • Bilmodel
        Daihatsu CUORE VII (L275_, L285_, L276_) 0.7 (L275S, L275V)
        Effekt
        43 kW / 58 hk
        Fremstillingsår
        12.06 -
      • Bilmodel
        Daihatsu CUORE VII (L275_, L285_, L276_) 1.0 (L276)
        Effekt
        51 kW / 70 hk
        Fremstillingsår
        04.07 -
      • Bilmodel
        Daihatsu CUORE VII (L275_, L285_, L276_) 1.0 LPG
        Effekt
        51 kW / 70 hk
        Fremstillingsår
        09.11 - 12.12
    Oplysninger fra producenten

    Sikker og gennemsigtig: GPSR-kompatible producentoplysninger. I overensstemmelse med den nye EU-GPSR-forordning finder du her alle vigtige oplysninger om producenten af dette produkt. Dette inkluderer kontaktoplysninger, som giver dig direkte adgang til producenten, hvis du har spørgsmål eller problemer. Det er vigtigt for os, at du som kunde altid har adgang til alle relevante oplysninger.

    Adresse
    • GDW nv
    • Hoogmolenwegel 23
    • 8790 Waregem
    • Vlaams Gewest
    • Belgium